Online Před 3 měsíci

Čajový obřad a bojová umění na Bílé Hoře

Událost zahrnuje tradiční čajový obřad, ukázky japonských bojových umění (Tameshigiri, Naginata, Shaolin Kung Fu), degustaci čajů z různých zemí a meditaci. Koná se 1. června 2024 od 11h v Klášteře benediktinek na Bílé Hoře. Přijďte oslavit příchod jara a zažít okamžik harmonie.

Blog
Dnes
REGIONPRAHA.CZ

Bagry zahájily archeologický průzkum na Pražském okruhu

Bagry zahájily archeologický průzkum na chybějící části Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi. Ředitelství silnic a dálnic plánuje zahájit výstavbu koncem roku a dokončit ji do roku 2028. Momentálně probíhá výkup pozemků a výběr zhotovitele prací. Archeologové očekávají významné nálezy.

Blog
Včera
REGIONPRAHA.CZ

Rekonstrukce Václaváku - zahájení tříletého projektu

Začala rekonstrukce vodovodního a kanalizačního systému v horní části Václavského náměstí v Praze před stavbou nové tramvajové trati. Práce vede Pražská vodohospodářská společnost a stavbu tramvajové trati zahájí Dopravní podnik Praha 29. června.

Blog
Před 3 dny
REGIONPRAHA.CZ

Orangutáně v Zoo Praha - veřejnost vybírá jméno

V pražské zoo se narodilo nové orangutaní mládě, potvrzený sameček. Jeho matkou je jedenáctiletá samice Diri a otcem dvaadvacetiletý samec Pagy. Mládě už reaguje na své okolí a je k vidění ve vnitřní expozici Indonéské džungle. Zoo Praha hledá pro mládě jméno s pomocí veřejnosti do konce května.

Blog
Před 6 dny
REGIONPRAHA.CZ

Energičtí Lili Marlene s nezapomenutelnou Dášou Součkovou

Uslyšíte vynikající instrumentalisty se zpěvačkou Dášou Součkovou, jejíž temný alt je nezapomenutelný. Skupina zahraje průřez svou dvacetiletou tvorbou. Lili Marlene, známá i z filmu T.M.A., nabízí strhující výkony plné energie a kabaretního humoru.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Strašnice odhalily obnovený památník 749 padlým skautům

V pražských Strašnicích byl obnoven památník věnovaný 749 československým skautům, kteří padli během dvou světových válek a pod komunistickým režimem. Památník, odstraněný v roce 2017, byl po úpravách místo slavnostně odhalen za hlavním vstupem do strašnického krematoria.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Praha odmění pravidelné dárce krve roční lítačkou

Praha zavedla nový benefit pro pravidelné dárce krve: roční lítačka na MHD v hodnotě 3650 Kč. Tento bonus obdrží dárci s oceněním Zlatého kříže za 80 odběrů krve. Opatření má ocenit a motivovat dárce, zvýšit povědomí o významu darování a podpořit další v této činnosti.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Běh pro Paraple 2024 slaví 30 let!

"Běh pro Paraple", založený Michalem Horáčkem, se letos koná 25. 5. v Malešickém parku v Praze 10. Akce kombinuje sportovní výkon s rodinným setkáním, slaví 30. výročí Centra Paraple. Nabízí stometrové běhy, orientační běh a hudební vystoupení.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Podmínka za spuštění hašení v muzeu neplatí

V březnu 2022 Luková záměrně spustila hasicí zařízení v Národním muzeu, což vyřadilo z provozu systém požární ochrany několika místností s cennými exponáty. Hrozí jí trest odnětí svobody 1 až 6 let. Soud rozhodl o opětovném projednání případu jiným senátem. Luková byla duševně příčetná, ale jednala neuváženě.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Smíchovská Linka 137 míří k elektrifikaci

Dopravní podnik Prahy (DPP) plánuje zahájit elektrizaci autobusové linky č. 137 na Smíchově v podzimu. Elektrifikace je součástí rozvoje trolejbusových tras. Bateriové trolejbusy by mohly na lince začít jezdit koncem roku 2025.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Technologie oživují českou historii

Muzeum Story of Prague využívá technologie pro prohlubování zážitku návštěvníků z české historie. QR kódy u výstavních předmětů odhalují edukační texty a fotky. Speciální aplikace umožňuje zobrazit historické scény z minulosti, včetně válečných událostí či povodní.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ