Denní letecká linka z Prahy do New Yorku zahájena

Delta Air Lines zahájila po zimní přestávce pravidelnou linku z Prahy do New Yorku, létající denně až do 6. října 2024. Lety na JFK letiště obsluhují Boeing 767-300ER. Linka byla pozastavena pouze v letech 2020 a 2021 kvůli pandemii.

0

Živý vlci na výstavě v kleci, probíhá správní řízení

Výstava Lone Wolf v Karpuchina Gallery v Praze obsahovala živé vlky v kleci. Po třech dnech byla zvířata odebrána kvůli chybějící dokumentaci o jejich původu. Kritika přichází od organizace Hlas zvířat, která poukázala na nevhodné podmínky pro vlky, a nyní probíhá správní řízení.

0

Čajový obřad a bojová umění na Bílé Hoře

Událost zahrnuje tradiční čajový obřad, ukázky japonských bojových umění (Tameshigiri, Naginata, Shaolin Kung Fu), degustaci čajů z různých zemí a meditaci. Koná se 1. června 2024 od 11h v Klášteře benediktinek na Bílé Hoře. Přijďte oslavit příchod jara a zažít okamžik harmonie.

0

Zábavné prohlídky pro rodiny v Clam-Gallasově paláci

Clam-Gallasův palác v Praze nabízí pravidelné víkendové prohlídky pro rodiny s dětmi ve věku 7-12 let. Prohlídky se konají každou druhou sobotu od 14 hodin, trvají 90 minut a cena je 100 Kč za dítě. Účastní se max. 15 dětí, dospělý doprovod má vstup zdarma. Program zahrnuje hry, vyprávění a úkoly.

0

Miroslav Pucholt (Včera)

Pražská zoo vítá lední medvědy Gregora a Aleuta

Pražská zoo přivítala dva nové lední medvědy, bratry Gregora a Aleuta, kteří se zatím aklimatizují ve svém novém prostředí. Současný výběh je však nevyhovující, proto se plánuje modernizace expozice. Stavba nové, chladnější expozice s názvem Arktida začne na podzim.

0

Bagry zahájily archeologický průzkum na Pražském okruhu

Bagry zahájily archeologický průzkum na chybějící části Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi. Ředitelství silnic a dálnic plánuje zahájit výstavbu koncem roku a dokončit ji do roku 2028. Momentálně probíhá výkup pozemků a výběr zhotovitele prací. Archeologové očekávají významné nálezy.

0

Jiří Padevěd (Včera)

Rekonstrukce Václaváku - zahájení tříletého projektu

Začala rekonstrukce vodovodního a kanalizačního systému v horní části Václavského náměstí v Praze před stavbou nové tramvajové trati. Práce vede Pražská vodohospodářská společnost a stavbu tramvajové trati zahájí Dopravní podnik Praha 29. června.

0

Jiří Padevěd (Před 3 dny)

Festival Nevypusť duši: červen v Kasárnách Karlín plný duševní pohody

Festival Nevypusť duši proběhne v červnu v Kasárnách Karlín a zaměří se na duševní zdraví mladých. Akce nabídne přednášky a workshopy od odborníků, krizovou intervenci, příběhy lidí s duševním onemocněním, dílničky pro děti a chill zónu. Cílem je poskytnout nástroje a znalosti o péči o duševní zdraví.

0

Miroslav Pucholt (Před 3 dny)

Petice za stažení nápisu na Hradčanské

Petice za odstranění nápisu ve vestibulu Hradčanské byla zahájena 1. května a nyní má cca 50 podpisů. Autorem je Ondřej Turek, který tvrdí, že nápis neodpovídá demokratickým hodnotám. Navrhuje nahrazení dílem, které respektuje evropské a české normy.

0

Rebeka Schmidt (Před 4 dny)

Objev pokladu ze 12. století v Kutnohorsku může přepsat historii

Loni během procházky objevila žena poklad ze 12. století, který by mohl přepsat historii regionu. Archeologové našli v Kutnohorsku přes 2 150 stříbrných mincí z doby přemyslovských panovníků. Odborníci mince zkoumají, čistí a připravují na výstavu, která je plánována nejpozději na příští rok.

0

Ester Vohradská (Před 4 dny)

Šlehačkový běh: registrace a medaile pro všechny

Další ročník oblíbeného běhu zahrnuje registraci od 9:45 do 11:30, různé časy startů a trasy o délce 1,7 km a 3,4 km. Na závěr si můžete užít šlehačkovou válku. Účastníci dostanou na začátku startovní číslo, v cíli medaili a malou odměnu.

0

Lenka Hubingerová (Před 5 dny)

Nad pražským hlavním nádražím vznikne nová čvrť

Plány na zastavění prostoru nad pražským hlavním nádražím vzbuzují diskuse. Současné návrhy zahrnují bytovou, administrativní zástavbu i zeleň. Developer i Správa železnic podporují podrobnou diskusi zahrnující odborníky a veřejnost.

0

Miroslav Pucholt (Před 5 dny)

Zámek Štiřín míří do aukce za 3,3 miliardy!

Historický zámek Štiřín z 18. století u Kamenice míří do aukce, protože žádná státní instituce o něj nejeví zájem. Aukce proběhne od 11. do 13. září s minimální cenou 3,3 miliardy korun. Zámek dříve sloužil jako hotel a areál každý měsíc stojí stát 600 tisíc korun.

0

Rebeka Schmidt (Před 5 dny)

Podvodník z Pelhřimovska získal 600 tisíc z falešných vstupenek

Policie z Pelhřimovska objevila muže, který prodával falešné vstupenky na hokejový šampionát. Trikem získal 600 tisíc korun od pěti lidí, přičemž skutečný počet podvedených osob může být vyšší. Trestní činností způsobil velké škody a padělal i vstupenky na nadcházející Euro 2024.

0

Adam Wágner (Před 6 dny)

Orangutáně v Zoo Praha - veřejnost vybírá jméno

V pražské zoo se narodilo nové orangutaní mládě, potvrzený sameček. Jeho matkou je jedenáctiletá samice Diri a otcem dvaadvacetiletý samec Pagy. Mládě už reaguje na své okolí a je k vidění ve vnitřní expozici Indonéské džungle. Zoo Praha hledá pro mládě jméno s pomocí veřejnosti do konce května.

0

Jiří Padevěd (Před 6 dny)