Poslední aktualizace


Staňte se šetrným včelařem: kurz pro začátečníky s praktickou částí na včelnici

Jarní kurz včelaření 2024 nabízí začátečníkům i pokročilým včelařům šanci zdokonalit se ve včelaření. Kombinace online teoretických lekcí na Zoomu a praktického výcviku na včelnici v Domoušicích vám poskytne potřebné znalosti a zkušenosti pro úspěšný chov včel šetrnými postupy. Přihlaste se a získejte e-knihu Naučte se včelařit.

0

Policie hledá svědky tragické nehody: Sanitka srazila chodce, následně zemřel v nemocnici

Tragická dopravní nehoda v Praze: sanitka s rozsvícenými majáky srazila chodce, který následně podlehl zraněním. Policie vyšetřuje příčiny a hledá svědky, vyzývá k volání na bezplatnou linku 158. Naší soustrast rodině a přátelům zesnulého chodce.

0

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Revitalizace náměstí Jiřího z Poděbrad: Zelenější, pohodlnější a s respektem k historii

Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze prochází rekonstrukcí, která potrvá 33 měsíců. Nový vzhled zahrnuje více zeleně, pěší cesty, dětská hřiště a stromy pro ochranu před hlukem a znečištěním.

0

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Opravy Libeňského mostu v Praze budou pokračovat

Opravy Libeňského mostu v Praze budou pokračovat do 25. března, což omezuje provoz tramvají na těchto úsecích. Cestující budou moci využít náhradní autobusovou dopravu X25 nebo dojít pěšky.

0

Adam Wágner (Před 2 dny)

Hrozí kolaps dopravy: tisíc traktorů míří do Prahy

Zemědělci plánují v pondělí v Praze rozsáhlou demonstraci s tisícem kusů zemědělské techniky, což způsobí kolaps dopravy. Metropole žádá občany, aby do města v pondělí nejezdili a radí použít vlak a metro. Svolavatelem shromáždění je Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR.

0

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Smetanový březen: Oslavy genia české hudby na zámku Loučeň

V Loučeň proběhnou v březnu tematické prohlídky k oslavě 200. výročí narození Bedřicha Smetany. Návštěvníci se seznámí s jeho životem a prací, zejména vztahu s rodem Thurn-Taxisů. Součástí prohlídek bude i živě interpretovaná Smetanova hudba. K oslavě se připojila i sklárna Koulier výrobou ozdob s motivem skladatele.

0

Martin Kydlíček (Před 3 dny)

Ptáci - unikátní superschopnosti a fascinující strategie, které si zaslouží naši ochranu

Pozorování ptáků může pozitivně ovlivnit naši duševní i tělesnou pohodu. Ornitolozka Dana Adamová se podělila o fascinující svět opeřenců, který nabízí únik od každodenního stresu a přináší klid do našeho života. Je důležité se naučit ptáky podporovat a vytvářet harmonii mezi člověkem a ptactvem.

0

Martin Kydlíček (Před 3 dny)

Pohonné hmoty v Česku: Rostoucí ceny, oslabující koruna a napětí v Rudém moři

Ceny pohonných hmot v Česku rostou z důvodu oslabování koruny vůči dolaru a geopolitického napětí v oblasti Rudého moře. Průměrná cena benzinu Natural 95 dosáhla 37,68 Kč za litr, nafta zdražila na 37,78 Kč za litr. Dopravní a logistické firmy musí přizpůsobit své náklady a ceny aktuální situaci.

0

Martin Kydlíček (Před 3 dny)

Vrátí se visuální smog do Prahy?

Pražský magistrát připravuje novelu požadavků na umístění venkovní reklamy, která by zmírnila pravidla pro obří reklamní plachty. ÚOHS zkoumá možné narušení hospodářské soutěže tím, že vyhláška upřednostňuje billboardy před plachtami. Nový návrh by rozšířil třetí zónu ochranného pásma Pražské památkové rezervace a dovolil umístění plachet na domech za určitých podmínek. Novela by mohla začít platit od července.

0

Martin Kydlíček (Před 4 dny)

Pokuta 1,7 milionu za spuštění alarmu v Národním muzeu

Dvacetiletá žena, která v březnu 2022 spustila protipožární systém v Národním muzeu v Praze, byla odsouzena k pokutě 1,7 milionu korun pro nahrazení způsobené škody. Souzené, která má emočně nestabilní poruchu osobnosti, byl pouze jedna polehčující okolnost - dosavadní bezúhonnost. Rozsudek není pravomocný.

0

Lenka Hubingerová (Před 4 dny)

Data z roku 2022: Zdravý životní styl českých dětí se zlepšuje!

Výsledky studie HBSC ukazují zlepšení v zdraví a zdravém životním stylu českých dětí, s chlapci spokojenějšími se svým zdravím a dívkami jícnějšími ve stravování. Fyzická aktivita je vyšší u chlapců, klesá spotřeba návykových látek a míra přiblížení k západoevropskému průměru. Prevence a motivace ke zdravému životnímu stylu jsou klíčové.

0

Martin Kydlíček (Před 6 dny)

Modernizace Smíchovského nádraží

Na smíchovském nádraží začala rekonstrukce, která zvýší kapacitu stanice pro cestující a zlepší komfort. Proměna zahrnuje opravy nástupišť, podchodů a bezbariérový přístup. Práce provádí konsorcium firem za cenu 4,14 mld Kč bez DPH. Dokončení stavby přinese moderní veřejné prostory s lepším napojením na veřejnou dopravu a okolní zástavbu.

0

Martin Kydlíček (Před týdnem)

Barrandovský most: Stavební práce nesníží provoz díky spojeným etapám

Rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze bude zkrácena o rok díky spojení dvou zbývajících etap práce. Tím se omezí dopad na provoz příští rok. Ukončení práce se očekává na konci letních prázdnin. Během rekonstrukce budou zavedena omezení a náměstek primátora Zdeněk Hřib žádá řidiče o trpělivost.

0

Martin Kydlíček (Před týdnem)

Pražské Divadlo Viola uvádí světovou premiéru hry Nobelovka

Pražské Divadlo Viola uvádí světovou premiéru hry Nobelovka od francouzského dramatika Cyrila Gélyho. Inscenace zachycuje etický rozměr vědecké práce, když dva špičkoví vědci získávají Nobelovu cenu za objev jaderného štěpení, na němž spolupracovali, ale rozdělil je nacistický režim.

0

Martin Kydlíček (Před týdnem)

Nová radnice Prahy 7: Symbolika sedmi pater a původu Holešovic

Moderní radnice Prahy 7 v Holešovicích byla nedávno otevřena po rekonstrukci staré administrativní budovy. Nové sídlo radnice se chce stát uzlovým bodem pro komunitu, nabízí event prostor v podzemí, kávu a občerstvení v přízemí a prosklenou zasedací síň na střeše. Interiér kombinuje pestré barvy s cihlovou fasádou, usnadňuje orientaci a vytváří přátelské prostředí.

0

Mediální skupina Region24 (Před 2 týdny)