ZPRÁVY Kultura Praha

Světozor oslaví 20 let nekonvenční filmovou přehlídkou

Kino Světozor oslaví své 20. narozeniny speciální filmovou přehlídkou zaměřenou na dosud neuvedené snímky. Diváci se mohou těšit na indie mockumentary Marcel, thriller Netvora, animovaný Robot a pes či adaptaci povídek Slepá vrba, spící žena.

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Noc zpěvaček 2024: Světové evergreeny v originálním podání

V rámci Noci zpěvaček 20.4. 2024 od 19:00 se posluchači mohou těšit na různorodé žánry a nové aranžmá v Jazz Docku. Festival je holdem Jany Koubkové a jejímu projektu Vokalíza.

0

Před 5 dny Miroslav Pucholt

Okouzlující starožitný porcelán

Výstava "Poklad z koněpruské půdy" představuje starožitný porcelán z různých období a stylů. Expozice zahrnuje unikátní sbírky z Porzellanfabrik Franz Manka. Vstupné je dobrovolné a výtěžek půjde na záchranu koněpruské vápenice.

0

Před 6 dny Ester Vohradská

Světelné dílo Synapse ozdobí stanici metra na Florenci v roce 2026

Radní hl. m. Prahy schválili realizaci světelného díla Synapse, jehož autorem je Jan Poš. Umístěno bude ve vestibulu stanice metra Florenc v pasáži propojující severní a jižní vestibul metra na lince C. Celkově by měly práce a dílo stát přibližně 18 milionů korun a lidé by jej na místě mohli vidět už v roce 2026.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Čarodějnický sraz, kolotoče a zábava na Kampě čekají děti

Ve středu se Malostranské náměstí promění v čarodějnický svět. Průvod čarodějnic od Spolku na Kampě za západu slunce. Hlavní událost - upalování zlé čarodějnice. Pro děti kouzelný kolotoč, rytířská cesta a skákací hrad.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Michito Sanchez přichází do Prahy s Latin-Jazzem

Michito Sanchez, hudební génie a zakladatel skupiny Michito Sanchez Salsa Orchestra, která získala titul "Nejlepší salsa kapela" na Las Vegas Music Awards, zahajuje nový projekt "Czechiando" v Praze.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Okouzlující tajemství dvorských šatů a luxusu odhaleno!

Výstava "Alamode - Šaty dělají člověka" nabízí unikátní pohled na společenské oděvy a postavení v historii. Prozkoumejte scény rokoka a učte se o estetických pravidlech tehdejší doby během speciálních večerních prohlídek.

0

Před týdnem Adam Wágner

Nová jazzová fúze: Vokály Barbory a harmonie Dušana v akci

Hudební scéna očekává inovativní projekt The Blackbird Quartet, kde umělci Barbora a Dušan spojují tradiční jazz s moderními prvky. Pečlivě vybraný program a originální skladby nabízí posluchačům bohatý zážitek.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Kaprálová Quartet a Barešová - hold výjimečné skladatelce

Památku skladatelky a dirigentky Vítězslavy Kaprálové oživí Kaprálová Quartet s Denisor Barešovou na koncertním večeru plném hudby a emocí. Tento vzpomínkový večer představí hlubší pohled na život a dílo této výjimečné hudebnice.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Cestovatelský festival: Poznejte svět bez hranic!

Cestovatelský festival láká milovníky dobrodružství a cestování. Na programu bohatá kultura, výstava fotografií a prezentaci karavanů. Vstupné 300 Kč, asistence pre ZTP/P zdarma.

0

Před 2 týdny Lenka Hubingerová

Kamýcké Hájemství - oáza pro ženy ve jménu jógy

V Kamýckém Hájemství proběhne 5.-7. dubna relaxační víkend pro ženy zaměřený na propojení těla, mysli a duše. Program obsahuje jógu, meditace, zpěv manter a intenzivní vnímání přírody a duchovních sil.

0

Před 3 týdny Miroslav Pucholt

Gump vrací se do kin a oslní Prahu dronovou show!

Unikátní dronová show k filmu Gump – jsme dvojka 26. března v Praze nabídne netradiční alternativu škodlivých petard a ohňostrojů. Postavy z filmu ztvárněné drony až do 70 metrů nad zemí, zábava je šetrná k životnímu prostředí a zvířatům.

0

Před 3 týdny Michaela Prokopová

Velikonoční jarmark: řemeslo, farmy, jídlo a zábava

Radotínský jarmark nabídne bohatý výběr řemeslných výrobků, farmářských stánků, jídla a pití. Budou zde dekorační předměty, bio kosmetika, kožené doplňky a hračky pro děti.

0

Před 3 týdny Lenka Hubingerová

Velikonoční tvořivé dílny a zábava pro děti

24. března proběhne Velikonoční jarmark v DDM Modřany – Herrmannova. Akce plná veselí, tvoření a zábavy pro děti i dospělé, s tematickými dílnami, vystoupeními a dramatickým workshopy.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd
The Loop Jazz Club