ZPRÁVY Kultura Praha

Ledové osvěžení pro zvířata ve vedrech v zoo Praha

Zoo Praha během letních měsíců zajišťuje dovoz ledu pro zvířata díky společnosti Bidfood. Led nejen ochlazuje, ale i obohacuje život zvířat. Během horkých dnů zoo sleduje teploty, aby zajistila dostatečné zásoby ledu. Na sociálních sítích sdílí aktuální informace a ukazuje, jak si zvířata led užívají.

0

Před 4 dny Jiřina Suchorová

Japonský speciál v Riegrových sadech: Pokémonová mánie pokračuje!

Přijďte na Pokémonový speciál v Riegrových sadech a objevte svět japonských a anglických Pokémon karet!

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Spory o dejvickou nádražní restauraci. Veřejnost se postavila za zachování

Spor mezi Správou železnic (SŽ) a provozovatelem dejvické „nádrážky“ trvá několik let kvůli zvýšení nájmu, což vyvolalo podporu veřejnosti a petici.

0

Před týdnem Adam Wágner

Pocta lidskému tělu - krajina krásy, živosti a křehkosti

Pohybově vizuální báseň oslavuje lidské tělo jako krajinu plnou krásy, křehkosti a odlišností. Tři generace umělců spojují divadlo, tanec, akrobacii a film, aby zkoumaly dialog mezi stářím a mládím.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Jedinečný víkend s lachtany v zoo

Tento víkend zoologická zahrada nabídne jedinečný program zaměřený na lachtany. Od 10:00 slavnostní předání ledového dárku, ve 13:30 ukázka tréninku lachtanů a od 10:00 do 16:00 herní a informační stanoviště.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Průvod obřích loutek rozzáří centrum Prahy

Praha se připravuje na unikátní událost – průvod obřích loutek, který projde centrem města jako součást divadelního festivalu Za dveřmi.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Kontroverzní rozhledna v Malešickém parku rozděluje obyvatele

Plánovaná rozhledna v Malešickém parku oživuje kontroverze. Starosta Praha 10 Martin Valovič považuje stavbu za završení revitalizace parku.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Bránu gigantů na Hradě zavřou na 7 týdnů kvůli rekonstrukci

Brána gigantů na Pražském hradě se uzavře kvůli výměně bezpečnostních sloupků, což potrvá sedm týdnů do srpna. Rekonstrukce zahrnuje i archeologické průzkumy.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Požár v historické budově plavební komory: Škoda 4,5 mil. Kč

Ve čtvrtek odpoledne vypukl požár v prvním patře historické budovy plavební komory u Hořínského kanálu. Hasiči plameny zkrotili, oheň se nerozšířil. Příčinou je pravděpodobně technický problém s elektrickým rozvaděčem.

0

Před 2 týdny Miroslav Pucholt

Rekonstrukce Máje: 9 pater zábavy a luxusu v Praze

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj v Praze se otevře 24. června 2024. Nabídne devět pater obchodů, restaurací, zábavy a panoramatických teras. Historická budova z roku 1975 byla obnovena za 4,5 miliardy korun a zachovala si svou kulturní hodnotu.

0

Před 2 týdny Miroslav Pucholt

Tradiční vor nikdy nevyjde z módy - oslava 120 let

Plavba voru, postaveného ručně bez hřebíků, je součástí oslav 120. výročí Dělnické besedy Havlíček. Vorařství mělo v Čechách dlouholetou tradici jako vážené, avšak nebezpečné povolání, využívané k dopravě dřeva a zboží. Tradice je dnes živá, zapsaná na seznam UNESCO, a řemeslo se nadále předává.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Černého motýlí plastiky v Máji oslavují piloty RAF a výročí NATO

Sochař David Černý vytvořil pro obchodní dům Máj dvě plastiky motýlů na počest československým stíhacím pilotům v RAF. Sochy připomínají 25 let od vstupu Česka do NATO a 70 let NATO. Původně plánované pro sídlo NATO v Bruselu, na Máji budou vystaveny jeden rok.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Výstava v NTM: Od Mendela k nanotechnologiím

V pražském Národním technickém muzeu probíhá výstava ukazující vývoj zdravotnické techniky a české vědce jako Mendela či Wichterleho. Expozice pokrývá oblasti jako chirurgie, farmacie a nanotechnologie. K vidění jsou přístroje Chirana a Tesla, historické předměty i moderní lékařské objevy. Výstava trvá do 12. ledna 2025.

0

Před měsícem Michaela Prokopová

Snadné vyřízení oddlužení v Praze

Na základě vysoké poptávky vznikla nová insolvenční poradna přímo v hlavním městě. Je volně přístupná každému, kdo řeší špatnou finanční situaci nebo má dluhy. Kvůli vysokému zájmu je nutné se předem objednat. Řešení oddlužení v Praze nebylo nikdo snadnější. Získáte informace k insolvenci či osobnímu bankrotu ve srozumitelné formě.

12

Před měsícem Mediální skupina Region24
Vizovické Trnkobraní 2024