Online Před měsícem

Mladý vzácný druh sovy se vrací do Zoo Praha

V ZOO Praha se narodilo mládě ketupy Pelové, jednoho z největších žijících druhů sov. Přestože bylo mládě vyhozeno z hnízda, chovatelé jej zachránili a pečlivě sledovali jeho vývoj. Po úspěšném odchovu bylo mládě navráceno do voliéry, kde ho návštěvníci mohou obdivovat.

Blog
Včera
REGIONPRAHA.CZ

Okouzlující starožitný porcelán

Výstava "Poklad z koněpruské půdy" představuje starožitný porcelán z různých období a stylů. Expozice zahrnuje unikátní sbírky z Porzellanfabrik Franz Manka. Vstupné je dobrovolné a výtěžek půjde na záchranu koněpruské vápenice.

Blog
Před 6 dny
REGIONPRAHA.CZ

Flóra, fauna a tajemství Tichého údolí

Spojení vědy a přírody v Přírodní rezervace Roztocký háj – Tiché údolí přitahuje milovníky přírody na unikátní přírodovědeckou procházku. Akce vede botanička a zoolog, kteří nabízejí jedinečnou příležitost seznámit se s místní flórou a faunou.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Nové osvětlení a kamery kolem Klánovického lesa

Nové osvětlení a kamery mají zvýšit bezpečnost v okolí Klánovického lesa v Praze. Světla budou lépe rozprostřena a QR kódy na lampách umožní určit přesné místo v případě nouze.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Seniorku ošklivě pokousal pes z útulku

Seniorka adoptovala jezevčíka z útulku, navzdory varováním o jeho agresivním chování. Pes strávil sedm let bez péče a lásky, což vedlo k útoku na ženu. Poté byl pes vrácen do útulku a seniorka prodělala léčbu tržných ran.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Mladiství útočníci házeli kameny na jedoucí vlak

Dopravní provoz v Praze zastaven kvůli mladistvým házejícím kameny na vlaky. Incident nepřinesl žádná zranění ani poškození vozidel. Připomíná minulý rok, kdy děti způsobily dvouhodinový chaos.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Nová expozice Gobi Zoo - Převalské koně, manulové a další

Pražská zoo otevírá novou expozici Gobi, kde se návštěvníci mohou seznámit se čtyřmi divokými koni Převalského v prostředí připomínajícím mongolskou poušť.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Rekordní akciové indexy v USA

Ve středu americké akciové indexy rostly, mj. díky zasedání Fed. Trhy uzavřely na rekordních hodnotách, a to hlavně díky průmyslovým a finančním sektorům. Akcie společnosti Micron vzrostly o 14 %, zatímco Apple ztratil 4 % své hodnoty kvůli monopolním praktikám na trhu s mobilními telefony.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Historické tramvaje a původní autobusy oživují pražské ulice

V Praze znovu vyjedou historické linky tramvají, retro autobus i čtyři přívozy. Od 23. března budou sloužit cestujícím v jižní části metropole každodenně. Nabídnou nevšední zážitky pro návštěvníky i místní při prozkoumávání památek a turistických atrakcí Prahy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Turistické vlaky a cyklobusy se vracejí

Středočeský kraj uvádí turistické vlaky včetně parních vlaků na vybrané trasy a nabízí dvě linky cyklobusů, přičemž další linka bude k dispozici o prázdninách. Kraj také zřídil nové oddělení pro rozvoj cyklostezek a plánuje další projekty podporující cykloturistiku.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Úrokové sazby klesnou: ČNB zasedá, koruna čeká změnu

Dnešní zasedání bankovní rady ČNB je klíčové pro korunové investory, očekává se snížení základní úrokové sazby na 5,75%. Americká centrální banka pravděpodobně ponechá sazby beze změny.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Libuš a Písnice plánují zelenou proměnu

Pražská část Libuš se dočká nového důstojného náměstí, které vybuduje radnice. Projekt revitalizace veřejných prostor před radnicí zahrnuje vznik nového sál a multifunkční budovy s kavárnou a poštou. Termín realizace zatím není stanoven.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Vývoj spotřeby potravin v Česku

Česká populace v letech 1950-2022 zaznamenala změny ve spotřebě potravin, s průměrnou spotřebou přes 750 kg na obyvatele za rok. Článek pojednává o vývoji spotřeby potravin v zemi, vlivu historických událostí, ekonomických faktorů a společenských trendů na něj.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ