„Na sobotu 16. října jsme připravili tolik populární den otevřených dveří. Vstup bude samozřejmě zdarma,“ sdělil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.
Muzeum bude otevřené od 9 do 18 hodin. Každou hodinu bude moci muzeum navštívit maximálně 35 osob včetně dětí. První prohlídka odstartuje v 9 hodiny a poslední v 17 hodin. Zájemci o prohlídku se musí registrovat ZDE.
Při prohlídce je nutné dodržet aktuálně platná epidemiologická opatření, do muzea bude vstup umožněn s respirátorem a před vstupem do budovy si prosím připravte covid pass nebo další potvrzení (očkování, antigenní/PCR test nebo prodělaný covid-19 v posledních 6 měsících). Bez těchto opatření bohužel nebude vstup do muzea umožněn.
O muzeu
Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2 s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.
Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Pro vozíčkáře je k dispozici „schodolez“, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.