Online Před 2 měsíci

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Včera
REGIONPRAHA.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před 2 dny
REGIONPRAHA.CZ

Praha si připomene 100. výročí úmrtí Franze Kafky

Praha připomíná sté výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky. Iniciativa nabízí bohatý program s výstavami, inscenacemi či projíždějící "kafkovskou tramvají" ozdobenou ilustracemi české ilustrátorky Simony Lore. Kampaň k výročí vyjde na 1 milion korun.

Blog
Před 2 dny
REGIONPRAHA.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před 2 dny
REGIONPRAHA.CZ

Czech Tour se zúčastní i nejlepší tým světa INEOS Grenadiers

Sen splněn: nejlepší tým světa se zúčastní Czech Tour. Tento prestižní závod v České republice přitahuje fanoušky cyklistiky a díky účasti týmu INEOS Grenadiers bude zájem ještě větší. Závod tak vstupuje do sportovní historie.

Blog
Před 3 dny
REGIONPRAHA.CZ

Světozor oslaví 20 let nekonvenční filmovou přehlídkou

Kino Světozor oslaví své 20. narozeniny speciální filmovou přehlídkou zaměřenou na dosud neuvedené snímky. Diváci se mohou těšit na indie mockumentary Marcel, thriller Netvora, animovaný Robot a pes či adaptaci povídek Slepá vrba, spící žena.

Blog
Před 4 dny
REGIONPRAHA.CZ

Nová éra pro pražské performing arts v multifunkční centru Preslova

Multifunkční prostor Preslova, plánované kreativní centrum pro umění v Praze, poskytne pět zkušeben a dvě laboratoře pro light a sound design.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Žena napadla partnera nožem

Tragická událost v Mělníku, kde žena napadla partnera nožem po společné konzumaci alkoholu. Záchranáři rychlým zásahem muži zachránili život. Útočnici hrozí až 10 let vězení.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Lakers James naznačil konec v NBA

Hvězda Lakers James naznačil konec v NBA, což vyvolalo diskusi. Jeho odchod by měl obrovský dopad, ale není žádný důkaz pro ani proti. Basketbalový svět čeká na další vývoj.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Nedostatek psychiatrických služeb pro mladé

Pražská všeobecná fakultní nemocnice otevřela stacionář pro dospívající s duševními poruchami, který reaguje na nedostatečný přísun psychiatrických a psychologických služeb.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo v druhé lize. Důležitý zápas rozhodly klíčové momenty ve prospěch Pražského týmu. Jihlavsští nadále bojují o záchranu.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Dukla zvítězila díky dvěma Horovým gólům

Pražská Dukla posiluje postavení v české druhé lize po vítězství 2:1 nad Jihlavou, což vyvolává očekávání návratu do nejvyšší soutěže. Dále se FK Příbram propadá na třetí místo a závod o postup je plný napětí a nejistoty.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Šlechtovka dostane druhou šanci

Pražští radní schválili dalších 200 milionů Kč na dokončení rekonstrukce Šlechtovy restaurace, kulturní památky v Královské oboře Stromovka. Celá investice dosáhne 400 milionů Kč včetně DPH, a práce se přesunou do další etapy pod vedením nového zhotovitele.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Trh elektromobilů v USA?

Bývalý šéf Fordu, Mark Fields, varuje, že americký trh s elektromobily ztrácí optimismus a vítá realitu, s nižšími prodeji než se očekávalo. S menším zájmem o nové modely a rychle padajícími cenami, automobilky revidují plány expanze a investic. Fields zdůrazňuje narůstající konkurenci čínských výrobců elektromobilů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Lefevere pokutován za neuctivá slova o ženách

Cyklistický šéf Patrick Lefevere pokutován za neuctivá slova o ženách. Jeho vyjádření vyvolala na sociálních sítích rozruch. Pokuta, která činí tisíce eur, má varovat ostatní před neuctivostí a sexismem ve sportu. Přesto někteří jeho omluvu neuznávají a žádají další kroky.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ