Online Před 3 měsíci

Zábavné prohlídky pro rodiny v Clam-Gallasově paláci

Clam-Gallasův palác v Praze nabízí pravidelné víkendové prohlídky pro rodiny s dětmi ve věku 7-12 let. Prohlídky se konají každou druhou sobotu od 14 hodin, trvají 90 minut a cena je 100 Kč za dítě. Účastní se max. 15 dětí, dospělý doprovod má vstup zdarma. Program zahrnuje hry, vyprávění a úkoly.

Blog
Včera
REGIONPRAHA.CZ

Festival Nevypusť duši: červen v Kasárnách Karlín plný duševní pohody

Festival Nevypusť duši proběhne v červnu v Kasárnách Karlín a zaměří se na duševní zdraví mladých. Akce nabídne přednášky a workshopy od odborníků, krizovou intervenci, příběhy lidí s duševním onemocněním, dílničky pro děti a chill zónu. Cílem je poskytnout nástroje a znalosti o péči o duševní zdraví.

Blog
Před 3 dny
REGIONPRAHA.CZ

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před 5 dny
REGIONPRAHA.CZ

Nad pražským hlavním nádražím vznikne nová čvrť

Plány na zastavění prostoru nad pražským hlavním nádražím vzbuzují diskuse. Současné návrhy zahrnují bytovou, administrativní zástavbu i zeleň. Developer i Správa železnic podporují podrobnou diskusi zahrnující odborníky a veřejnost.

Blog
Před 5 dny
REGIONPRAHA.CZ

Bronzová plastika v metru Anděl dostane tabulku o sovětské okupaci

Pražský magistrát schválil doplnění bronzové plastiky „Moskva–Praha“ ve stanici metra Anděl o tabulku, která informuje o okupaci Československa Sovětským svazem a propagandistické povaze tehdejšího „přátelství“. Debata se objevila po petici požadující odstranění plastiky.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Policie odhalila 270 případů podvodných vstupenek na MS

Během prvních tří dnů hokejového šampionátu v Praze a Ostravě bylo nahlášeno téměř 270 případů podvodných vstupenek, přičemž ekonomický dopad v Praze by mohl přesáhnout půl milionu korun. Spěchají se vyšetřovat slučky s falzifikáty.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Komentátor Milan Antoš vážně zraněn při nehodě u Letňan

Po vážné dopravní nehodě nedaleko stanice metra Letňany je bývalý hokejista Milan Antoš v nemocnici se závažnými zraněními, včetně deseti zlomenin a protržené plíce. Nehodu způsobil řidič odbočujícího vozidla, který Antoše pravděpodobně přehlédl.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Revitalizací Vyšehradského nádraží vznikne 167 mikrobytů

Milorad Miško Mišković, majitel developerské společnosti Karlin Port Real Estate, plánuje zahájit výstavbu a rekonstrukci dvou objektů na Vyšehradském nádraží do konce roku. Projekt zahrnuje vytvoření 167 mikrobytů, 11 maloobchodních jednotek a 46 parkovacích míst.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

DPP Plánuje mega nákup souprav pro Metro

Dopravní podnik prahy (DPP) plánuje v tendru nakoupit 69 souprav pro linku C a D. Dodavatel by měl být vybrán v říjnu 2025 a dodání nových vlaků by mělo proběhnout po roce 2029. Tendr zahrnuje další úpravy metra, jako bezpečnostní stěny na nástupištích a modernizaci dep.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

V Praze jezdí speciálně nazdobená tramvaj s portrétem Franze Kafky

V Praze jezdí celý rok speciálně nazdobená tramvaj s portrétem Franze Kafky a citáty z jeho děl, s cílem přilákat více fanoušků autora. Po úmrtí Kafky bude v červnu uplynout celé století. Akce k tomuto výročí připravují Hl. m. Praha a Ministerstvo kultury.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Autobusové zastávky v Praze pouze na znamení

Od 29. června 2024 by všechny autobusové zastávky v Praze mohly být pouze na znamení, podle plánu organizace Ropid, hlavního plánovače pražské MHD. Tento krok by měl snížit náklady na pohonné hmoty, zkrátit intervaly mezi autobusy a zvýšit komfort cestujících.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Nová cyklostezka z Holešovic k Trojskému mostu

Cyklisté a pěší se od dneška mohou volně pohybovat od dolních Holešovic k cyklostezce u Trojského mostu a pokračovat až do parku Stromovka. Nově byly také zprovozněny přechody, stezky, místa k posezení a přístupy k řece.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Podivuhodný svět miniaturních superorganismů

Divadelní představení "Hmyzí hotel Bzzzz" pro děti od 10 měsíců představuje svět hmyzu a jeho schopnosti. Interaktivní zábava zahrnuje broučkohraní a přibližuje dětem přírodu. Vstupenky bývají rychle vyprodány, rezervace doporučena.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Skautský institut na Staroměstském náměstí se rozšíří

Skautský institut rozšiřuje pronájem prostory v Radničním bloku, kde vytvořil úspěšný koncept Prazˇského kreativního centra s Kreativní Prahou. Roční nájem prostor o 2625 m2 bude nyní zvýšen na 4,5 milionu korun.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Praha schválila nová pravidla pro plakátovací plochy

Nová pravidla pro regulaci reklam v Praze pomohou snížit vizuální, světelný i reklamní smog. Omezení zahrnují zákaz podsvětlení či nasvětlení reklam, sjednocení designu a minimální vzdálenosti mezi plakátovými sloupy.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ