Online Před měsícem

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 3 dny
REGIONPRAHA.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 5 dny
REGIONPRAHA.CZ

Pražské školky zdraží na 800 Kč měsíčně!

Od září zaplatí rodiče za děti na pražských mateřských školách 800 Kč měsíčně a za školní družiny 400 Kč. Nově tuto částku nastavuje zřizovatel a ministerstvo. Poslední ročník školek před nástupem do základní školy je stále zdarma.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Michito Sanchez přichází do Prahy s Latin-Jazzem

Michito Sanchez, hudební génie a zakladatel skupiny Michito Sanchez Salsa Orchestra, která získala titul "Nejlepší salsa kapela" na Las Vegas Music Awards, zahajuje nový projekt "Czechiando" v Praze.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Praha využije čistou energii z odpadních vod

Praha schválila projekt Energocentra, který by měl využívat tepla z čištěných odpadních vod k vytápění domácností. Toto ekologické řešení by mohlo přispět ke snížení závislosti na zemním plynu a snižování uhlíkové stopy.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Kaprálová Quartet a Barešová - hold výjimečné skladatelce

Památku skladatelky a dirigentky Vítězslavy Kaprálové oživí Kaprálová Quartet s Denisor Barešovou na koncertním večeru plném hudby a emocí. Tento vzpomínkový večer představí hlubší pohled na život a dílo této výjimečné hudebnice.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Nastoupí Jaroslava Lička do Dynama Moskva?

Přechod českého trenéra Jaroslava Ličky do Dynama Moskva je stále nejistý, i když ruský klub projevil zájem. Lička je považován za jednoho z nejslibnějších českých trenérů a jeho přestup by mohl znamenat velký posun v kariéře.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Firemní parkování v centru nestačí

V centru Prahy panuje velký nedostatek parkovacích míst pro zásobovací vozidla. V Praze 1 existuje pouze 270 vyhrazených míst při 24 tisících provozoven. Řešením je kontrola doby stání a digitální časoměry, které již testuje Praha 1 na několika místech.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Srážka aut a dodávky: Řidič měl 3,13 promile, čtyři zranění

Strašný střet dvou aut u Benešova způsobil vážné následky; řidič dodávky vydechl tři promile alkoholu. Incident zranil jednoho muže, tři děti a jednoho dospělého. Částečná uzavírka silnice trvala do večera. Událost připomíná nebezpečí spojené s alkoholem a řízením.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Akce pro celou rodinu na Loděnici Vltava

Otevírání lanového centra a Loděnice Vltava nabízí vzrušující zážitky s lanovým lezením a vodáctvím pro všechny. Akce je vhodná pro rodiny a přátele, kteří chtějí strávit zábavný den s něčím novým.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ