Online Před 2 měsíci

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před 3 dny
REGIONPRAHA.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před 3 dny
REGIONPRAHA.CZ

Bulovka přijme další opatření kvůli tragické záměně

Michal Zikán, přednosta gynekologie z Bulovky, komentoval záměnu pacientek a ztrátu dítěte v 16. týdnu těhotenství. Ředitel nemocnice uvedl, že dva zaměstnanci zaváhali.

Blog
Před 4 dny
REGIONPRAHA.CZ

Praha podpoří vzdělávání v AI a vesmírných technologií

Praha vytvořila dotační program 5 milionů Kč na podporu inovačních akcí. Cílem je podpora popularizace a vzdělávání v oblastech jako umělá inteligence, vesmírné aktivity nebo biotechnologie.

Blog
Před 5 dny
REGIONPRAHA.CZ

Nová lávka spojuje Černý Most a Hutě

Nová žlutá lávka na Rajské zahradě v Praze zlepšuje kvalitu života a podporuje chůzi ve městě. Lávka spojuje dopravní komunikaci na Chlumecké s metrem a vlakovou zastávkou, usnadňuje přístup a zkracuje čas cestování.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Pumptrackovou dráhu v Hloubětíně bude

Radní Prahy souhlasí s výpůjčkou pozemku pro pumptrackovou dráhu v Hloubětíně. Městská část poskytne pozemek o výměře 98 m2 zdarma s podmínkou, že pumptrack bude sloužit veřejnosti.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

MotoGP součástí Formule 1 ?

Jednání o akvizici MotoGP probíhá, aby se stalo součástí Formule 1. Tento krok by mohl stát více než 100 miliard korun a znamenal by sjednocení obou motoristických soutěží pod jednou vlajkou.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Potrat místo kontroly v nemocnici Bulovka

Lékaři pražské fakultní nemocnice Bulovka čelí obvinění z trestního činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Pacientce byl proveden potrat místo plánované kyretáže.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Na Bulovice si spletli pacientku, potratila zdravá těhotná žena

Potrat zdravé těhotné ženy v pražské Fakultní Nemocnici Bulovka kvůli záměně pacientek vyvolává kontroverze. Druhá žena měla podstoupit zákrok kyretáž. Nemocnici hrozí důkladná interní kontrola, policie případ také vyšetřuje.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Cestovatelský festival: Poznejte svět bez hranic!

Cestovatelský festival láká milovníky dobrodružství a cestování. Na programu bohatá kultura, výstava fotografií a prezentaci karavanů. Vstupné 300 Kč, asistence pre ZTP/P zdarma.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Orloj se zastaví - národní den bez spěchu

Národní den bez spěchu upozorňuje na problém urychlené doby. Pražský orloj symbolicky zastaví, Smrtka zazvoní 138 krát pro zemřelé kvůli rychlé jízdě. Desítky institucí a firem se také zapojují do iniciativy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Messi neplánuje opustit hřiště

Fotbalová hvězda Lionel Messi promluvila o konci kariéry a vznesla bouři na webu. Messi ujišťuje, že neplánuje opustit hřiště a chce pokračovat, dokud bude schopen hrát na vysoké úrovni.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Zkrátí nový stavební zákon přípravu staveb?

Nový stavební zákon č. 283/2021 Sb. přináší zásadní změny pro architekty, projektanty, stavební firmy atd. Postupné nabývání účinnosti začíná 1. ledna 2024 (vyhrazené stavby) a 1. července 2024 (ostatní oblasti).

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Magistrát chce koupit budovu KB na Václaváku

Pražský magistrát jedná o koupi budovy na Václavském náměstí od Komerční banky. Podle primátora Bohuslava Svobody přinese obchod finanční výhody, lepší pracovní prostředí pro úředníky a možnost sdružit služby pod jednu střechu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Podvodníků na internetu narůstá

V Plzeňském kraji narůstá počet internetových podvodů, kdy oběti přicházejí o velké částky peněz. Policisté apelují na občany, aby byli při online nákupech obezřetní a důkladně ověřovali, komu posílají své peníze.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ