Offline

Jedinečný víkend s lachtany v zoo

Tento víkend zoologická zahrada nabídne jedinečný program zaměřený na lachtany. Od 10:00 slavnostní předání ledového dárku, ve 13:30 ukázka tréninku lachtanů a od 10:00 do 16:00 herní a informační stanoviště.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Pražské muzeum láká novým logem inspirovaným gryfy

Pražské muzeum představilo nové logo, které má reflektovat jedinečnost a přitáhnout mladší návštěvníky i rodiny. Logo inspirované gryfy z fasády hlavní budovy bude použito různorodě.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Praha podala trestní oznámení v korupční kauze Dozimetr

Praha podala trestní oznámení v kauze Dozimetr, týkající se korupce a předražených zakázek v pražském dopravním podniku (DPP). Auditoři zjistili závažné nesrovnalosti ve smlouvách s firmami Xanthus Servisní a Akvo Praha i v projektu Nové Holešovice. Policie navrhla obžalovat 11 lidí, včetně bývalého náměstka primátora.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Jízdenky v MHD zkracují aktivování na minutu

Zkrácení aktivační lhůty jízdenek v pražské MHD na jednu minutu bylo oznámeno, což uvítali cestující. Zdeněk Hřib a primátor Bohuslav Svoboda vysvětlili výhody této změny. Tato úprava se týká aplikace PID Lítačka a dalších partnerských aplikací. Anketa ukázala podporu veřejnosti a magistrát zvažuje další kroky k modernizaci dopravy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Útok nožem na čerpací stanici v ulici Argentinská

Policie v Praze zadržela dvaapadesátiletého muže podezřelého z útoku nožem na čerpací stanici v ulici Argentinská. Útočník zranil tři osoby, z toho jedna byla převezena do nemocnice. Muž byl pod vlivem alkoholu. Incident neměl teroristický motiv a útočník jednal bez zjevného důvodu.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Oživení na obzoru: Zahrádkářská kolonie v Troji čeká na revitalizaci po 70 letech

Pražští radní schválili změnu územního plánu pro Troju, což může znamenat zásadní revitalizaci tamní zahrádkářské kolonie. Pokud návrh projde i u pražských zastupitelů, otevře se tato lokalita po 70 letech veřejnosti. Nově bude možné projít z Kobylis a Proseku až k zoologické zahradě.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Referendem se obyvatelé Dolní Lutyně výrazně vyslovili proti výstavbě gigafabriky

Obyvatelé Dolní Lutyně odmítli v referendu výstavbu gigafactory na výrobu baterií do elektromobilů. Ministr průmyslu Jozef Síkela výsledek respektuje, ale tvrdí, že to neohrozí další jednání. Hlasování jasně ukázalo odpor místních k projektu kvůli obavám o životní prostředí a znehodnocení půdy.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Další nehoda na železnici. Vlak vykolejil v Milovicích

V Milovicích vykolejil vlak jednou nápravou, což způsobilo škodu odhadovanou na 1,5 milionu korun. Ve vlaku bylo cca 30 cestujících, kteří byli bezpečně evakuováni. Byla zavedena náhradní autobusová doprava. Incident se vyšetřuje. Tento týden se jedná již o druhou nehodu na železnici.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Kůň Převalského se díky Zoo Praha vrací do Kazachstánu

Koně Převalského, kdysi vymizelí z divoké přírody, se díky Zoo Praha vrací do stepí Altyn Dala v Kazachstánu. Od roku 2011 uskutečnila zoo devět transportů a plánuje přepravit dalších 40 koní během pěti let.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Pokles cen hypoték oživil bytovou výstavbu

Pokles cen hypoték přispěl k oživení bytové výstavby a trhu nemovitostí. Za první čtvrtletí roku 2024 bylo rozestavěno téměř 1 800 bytů, což znamená nárůst oproti předchozímu čtvrtletí. Avšak počet stavebních povolení v Praze klesl.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Sparta vybuduje novou arénu na Strahově za 1,8 mld

Valná hromada FAČR schválila, že AC Sparta Praha, jako jediný uchazeč, může vybudovat novou arénu na strahovském stadionu za 1,8 miliardy korun. Součástí dohody je závazek poskytnout stadion k reprezentačním zápasům. Schválena změna stanov, zvýšení počtu členů výkonného výboru a rozdělení příspěvků.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Šlehačkový běh: registrace a medaile pro všechny

Další ročník oblíbeného běhu zahrnuje registraci od 9:45 do 11:30, různé časy startů a trasy o délce 1,7 km a 3,4 km. Na závěr si můžete užít šlehačkovou válku. Účastníci dostanou na začátku startovní číslo, v cíli medaili a malou odměnu.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Oprava Barrandovského mostu se protáhne

Silničáři nedokončí opravu Barrandovského mostu v původním termínu. Betonová konstrukce vyžaduje další vyztužení kvůli horší kvalitě. Během prací se zjistilo, že předpínací lana jsou v horším stavu a budou nahrazena.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPRAHA.CZ

Nový Žižkov - místo tří věží jen jedna, škola větší

Místo původně plánovaných tří věží bude postavena jen jedna s 25 patry a výškou 80 metrů. Došlo také k urbanistickým změnám, včetně zvětšení mateřské školy. Výstavba by mohla začít v roce 2027.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPRAHA.CZ

Střední školy v Praze praskají ve švech - 16 % žáků bez místa

Ministr školství Mikuláš Bek upozornil na vážné kapacitní problémy středních škol v Praze, které se projevily při přijímacím řízení. Šestnáct procent žáků se nedostalo na žádnou střední školu, což je výrazně více než v jiných krajích.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPRAHA.CZ