Online Před 3 měsíci

Podvodník z Pelhřimovska získal 600 tisíc z falešných vstupenek

Policie z Pelhřimovska objevila muže, který prodával falešné vstupenky na hokejový šampionát. Trikem získal 600 tisíc korun od pěti lidí, přičemž skutečný počet podvedených osob může být vyšší. Trestní činností způsobil velké škody a padělal i vstupenky na nadcházející Euro 2024.

Blog
Před 6 dny
REGIONPRAHA.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před 6 dny
REGIONPRAHA.CZ

Zpívající fontána v Mariánských Lázních opět láká návštěvníky

V Mariánských Lázních opět funguje zpívající fontána, navržená Františkem Terziem a dokončená roku 1568. Fontána produkuje zvuk při dopadu vody na bronzovou nádobu. Poslední restaurace proběhla před 22 lety, nyní byla fontána opět opravována a čištěna.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Kritický nedostatek pediatrů v Praze

Trend, kdy rodiče musí své děti brát k lékařům pro dospělé, se rozšířil i do Prahy. Mnoho dětí v Praze v současnosti nemá svého pediatra a jejich rodiče se stále častěji obrací na praktické lékaře pro dospělé.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Lítačka přináší nové funkce - plánujte cesty a sledujte zpoždění

Integrovaná dopravní aplikace Lítačka představuje nové funkce pro plánování tras s rozšířenými možnostmi. Aplikace, kterou využívá přes 900 tisíc lidí, nyní umožňuje plánovat cesty pomocí MHD, vlaků, taxi, kol, sdílených aut a nabízí možnost sledování aktuálních zpoždění.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Odhalte tajemství hluku rostlin v Botanické zahradě

Věděli jste, jaký hluk vydávají rostliny nebo jak vypadá největší semínko? Na venkovních stáncích se dozvíte o těchto a mnoha dalších fascinujících aspektech rostlinné říše, včetně letokruhů, rostlinných fosílií a přírodních látek prospěšných pro naše zdraví.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Pražský maraton odstartuje v neděli, omezí dopravu

Hlavní město Prahu v neděli 5. května 2024 po roce čeká opět jedna z největších běžeckých událostí - Prague International Marathon 2024, kterého by se mělo zúčastnit více než osm tisíc běžců.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Řešení pro nedostupné bydlení?

V ČR je vlastní bydlení pro mnohé nedostupné, a to nejvíce postihuje mladé absolventy a rodiny s dětmi. Problém je nyní na státu, který by mohl přijmout opatření podobná Polsku, kde zavedli státem garantované 2% hypotéky. Další možností je zjednodušení procesu povolování nových staveb.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Změna otevírací doby pošty na Pražském hradě

Pošta na Pražském hradě bude o víkendech otevřená od 10:00 do 18:00, což mluvčí České pošty považuje za výhodu pro místní obyvatele. Zákazníci se mohou objednat přes mobilní aplikaci nebo web. Pobočka v Jindřišské ulici a Politických věznů je na prodej za více než 1,5 miliardy Kč.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Praha vybaví policisty specifickým zdravotnickým materiálem

Po tragedii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kdy zasahovaly speciální policejní jednotky a poskytly první pomoc, chce hlavní město doplnit a rozšířit vybavení české policie dalším specifickým zdravotnickým materiálem.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Druhé gorilí mládě pokřtí v pražské zoo slavná primatoložka Jane Goodallová

V Pražské ZOO se narodila nová gorila, jejíž jméno udělí renomovaná primatoložka Jane Goodallová. Matkou obou letošních mláďat je samice Kijivu. Goodallová bude navíc v Praze přednášet o ochraně zvířat.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Praha letos cestovní ruch částkou přesahující 23 milionů korun

Pražští radní schválili rozdělení dotací v celkové výši 23,6 milionu korun pro podporu cestovního ruchu v roce 2024. Mezi podpořenými projekty jsou například Composers Summit Prague 2024, Letní Shakespearovské slavnosti či festival Comic-Con.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Nový partner české fotbalové ligy

Českou fotbalovou ligu čeká velká změna. Novým generálním partnerem se stává sázková kancelář Chance, která nahradí Fortunu. Chance přispěje částkou 260 milionů korun, což je výrazný nárůst oproti předchozím 80 milionům od Fortuny.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ