Práce Nabídka zaměstnání

Sales Representative

IceWarp Services s.r.o.

Thámova 166, Praha

Rafael Berakčjan
rafael.be

  • min. vzdělání

    ÚSV

Nástupní plat 30 000,- Kč

Sales Representative/Obchodní zástupce

NÁPLŇ PRÁCE - OBCHODNÍ REPREZENTANT
* e-mail a telefonní komunikace s potenciálními zákazníky
* hledání nových obchodních příležitostí
* spolupráce s přípravou marketingových kampaní a prodejních nabídek

CO Z VÁS DĚLÁ DOBROU VOLBU -
* zkušenosti s obchodem - přímým prodejem, telemarketing
* výborné komunikační a prezentační dovednosti
* nezávislost, spolehlivost, týmový hráč
* Angličtina na úrovni C1/C2

Your responsibilities will be:

Email and phone communication with potential customers.
Looking for new business opportunities.
Regular reporting and supporting other team members.
Cooperation with preparation of marketing campaigns and sales incentives.

What makes you a good fit:

Excellent communication and presentation skills.
Enthusiasm for the business, results orientated.
Independence, reliability, team player.?
Experience with trade - direct sales, telemarketing.
Fluent English