Zveme na rozsvícení vánočních stromů a adventní bruslení

Adventní čas prozáří již tradičně vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí.


Na Strossmayerově náměstí rozsvítíme strom ve středu 23. listopadu 2022, před první nedělí adventní. Strom na Ortenově náměstí se rozzáří od středy 30. listopadu. V neděli 4. prosince zveme zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení zdarma. Advent na Sedmičce vyvrcholí tradiční Českou mší vánoční od J. J. Ryby, kterou městská část připravila na středu 21. prosince v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí.

?? Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí se uskuteční ve středu 23. listopadu 2022 v 16 hodin. V rámci doprovodného programu vystoupí Pražské žestě, dětský pěvecký sbor Radost a komorní sbor Vokalion Praha.

?? Rozsvícení vánočního stromu na Ortenově náměstí proběhne o týden později, ve středu 30. listopadu v 16 hodin, a doprovodí jej Kühnův dětský sbor.

„Na obou vánočních stromech jsme tak jako v minulých letech nechali spodní patra volná. Budeme moc rádi, když se do výzdoby opět zapojí také děti z Prahy 7 a na stromky pověsí své ozdoby, které doma nebo ve škole vyrobí,“ uvádí místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.  

Na obou akcích bude zdarma připravena horká čokoláda pro děti a svařené víno pro dospělé. S ohledem na potřebu omezit produkci plastových kelímků, Praha 7 prosí návštěvníky, aby si s sebou k vánočním stromům přinesli vlastní hrnečky.

MČ Praha 7 připravila v letošním roce pro děti i dospělé na Výstavišti předvánoční program. V neděli 4. prosince si budou moci děti i dospělí od 15.15 do 17.15 v malé sportovní hale na Výstavišti Praha zdarma zabruslit. Součástí bude i půjčovna bruslí zdarma (kapacita bruslí je omezená, brusle není možné rezervovat). V prostorách Střídačky bude pro děti po dobu bruslení připraven malý program s mikulášskou tematikou – tvořivá dílna, v níž si děti vyrobí masky čerta, anděla a Mikuláše, a fotobudka, kde na děti bude čekat Mikuláš nebo anděl. 

Předvánoční akce Prahy 7 tradičně vyvrcholí koncertem České mše vánoční od J. J. Ryby a dalších svátečních melodií, který městská část připravila na středu 21. prosince od 19.30 v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí.

Vstup na všechny uvedené akce je zdarma. 

„S ohledem na současnou obtížnou situaci přistupujeme k plánovaným aktivitám s důrazem na maximální úspornost a energetickou šetrnost. Promítne se to také do vánoční výzdoby ulic. Nechceme především děti připravit o sváteční atmosféru adventního období, proto zachováme tradiční dva ozdobené a nasvětlené vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. Společně s nimi se v minulých letech na období adventu rozsvěcovalo také vánoční osvětlení vybraných ulic. Od toho jsme pro letošní rok ustoupili,“ uzavírá Hana Třeštíková.  


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy