Testosteron zásadně ovlivňuje i psychiku mužů

Testosteron má zásadní vliv i na psychiku mužů. Nízká hladina tohoto hormonu může vést k výkyvům nálad, nízkému sebevědomí, horšímu zvládání stresu apod. Testosteron má tedy schopnost výrazně ovlivňovat každodenní rutinu soukromého i profesního života, jeho hladina testosteronu je přitom doslova civilizační chorobou, kterou dnes trpí i muži kolem 40. roku věku.


Sedavý způsob života, nevyvážená strava, nadměrný stres, nedostatek odpočinku, to vše může způsobit zrychlený úbytek hladiny testosteronu v těle muže.

To, že hladina tohoto hormonu v krvi klesá rychleji než dříve, potvrzuje i tato vědecká studie. Nelze se tedy divit tomu, že i muži kolem 40. roku věku vyhledávají pomoc v ordinacích lékařů.

Image title

Změna mužské hladiny testosteronu v čase

Jak testosteron opět zvýšit?

V první řadě je vhodné začít se změnou životního stylu, tj.:
- dopřát si pravidelnou fyzickou aktivitu,
- zajistit si dostatek kvalitního spánku a odpočinku všeobecně,
- upravit jídelníček a udržovat správný pitný režim.

Dále je možné začít užívat doplňky stravy podporující produkci testosteronu v těle, viz https://www.alphalabs.cz/blogovy-clanek/jak-zvysit-testosteron.

Pokud ani změna životního stylu či doplňky stravy nevedou k nápravě, je možné zvýšit hladinu testosteronu prostřednictvím testosteronových injekcí či gelu. Obě tyto metody nabízí jistotu zvýšení testosteronu, je však nutné je konzultovat s lékařem, který:

- vyhodnotí vhodnost léčebné kúry v závislosti na zdravotním stavu pacienta,
- určí intenzitu léčebné kúry,
- pravidelně monitoruje zdravotní stav pacienta,
- ideálně i podává prověřenou látku.

Vyhnete se tak rizikům spojeným s užitím nekvalitní látky, případně nadměrného zvýšení hladiny testosteronu, jako jsou např: zvětšená prostata, zvýšené riziko rakoviny, zvýšené riziko infarktu myokardu či poškození funkce srdečního svalu.

Zdroj obrázku: Billion Photos / Shutterstock.com

Fotogalerie
Autor: Mediální skupina Region24 Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy