Téměř tisíc seniorů z Prahy 7 dostane vánoční přání od dětí

Žáci ze základních škol Prahy 7 již třetím rokem posílají seniorům prostřednictvím radnice městské části vlastnoručně vyráběná přáníčka s osobním věnováním.


Přání putují k členům sedmičkového Klubu seniorů, obyvatelům domů s pečovatelskou službou a dalším klientům Pečovatelského centra Praha 7.

„Vážený pane Františku, v tento vánoční čas je opravdu důležité myslet na druhé, a proto jsme se na naší škole rozhodli dělat lidem radost. Takže Vám přejeme krásné svátky, hodně štěstí a zdraví do nového roku, a abyste Vánoce prožil v klidu a míru s těmi, na kterých Vám nejvíce záleží. Veselé Vánoce a šťastný nový rok,“ píšou Rozi a Zuzka ze ZŠ Fr. Plamínkové.
 „S nápadem poslat seniorům z naší městské části přání od dětí jsme přišli před dvěma lety v první vlně pandemie nemoci covid-19, kdy bylo omezeno setkávání lidí a nejstarší občané tak často zůstávali před svátky a někdy i během nich sami. V letošním roce jsme přemýšleli, zda přání posílat dál, ale z našich základních škol jsme dostali odezvu, že děti nechtějí ani slyšet o tom, že by letos seniorům k Vánocům nepopřály. A tak za nás rozhodly, že v této krásné adventní tradici budeme pokračovat,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Mezi necelou tisícovkou adresátů přání jsou členové Klubu seniorů Prahy 7, dále pak obyvatelé domů s pečovatelskou službou a sociálně odlehčovacího centra či další klienti Pečovatelského centra Praha 7, kterým přání předávají jejich pečovatelé.

Klub seniorů Prahy 7 celoročně pořádá pro své členy řadu zajímavých kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí a nabízí také slevy v partnerských kavárnách, restauracích, obchodech či službách. Více informací naleznete ZDE.                             

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
webíky uniweb