S tříděním odpadu pomáhají občanům Prahy 2 nové webové stránky i mobilní aplikace

Program Čistá dvojka, jehož cílem je informovat a vzdělávat občany Prahy 2 v problematice životního prostředí a motivovat je k aktivnímu přístupu při udržování čistoty a úklidu, má nové webové stránky.

uniweb weby

Ty jsou nyní přehlednější a nabízejí řadu nových funkcí, včetně přímého propojení s Portálem občana a portálem webGIS Praha 2, které umožňují občanům řešit různé životní události.

„Záleží nám na tom, v jakých podmínkách naši občané žijí a chceme, aby naše parky, ulice i náměstí byly čisté. Abychom se o to mohli společně postarat, potřebujeme rychlý a účinný nástroj komunikace. Proto jsme také letos zmodernizovali webové stránky programu Čistá dvojka a rozšířili služby, které občanům nabízí. Ti naleznou všechny informace na jednom místě a prostřednictvím webových aplikací mohou radnici předávat své podněty. Výhodou je i okamžitá zpětná vazba, jak bylo s oznámením naloženo,“ uvádí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija

Nové webové stránky programu Čistá dvojka jsou plně kompatibilní se stránkami městské části Praha 2. Ty prošly zkraje roku také inovací. Nově jsou provozovány na moderní platformě VISMO s propojením na Portál občana Prahy 2 a díky nové technologii jsou jednoduše dostupné nejen z počítače, ale i z mobilních telefonů a tabletů. Svým vzhledem a funkčností zaujaly i porotu krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí a získaly titul Zlatý erb 2022.

„Webové stránky považujeme za jeden z klíčových komunikačních nástrojů radnice. Je pro nás naprosto zásadní, aby občané a lidé, kteří v naší městské části žijí a pracují, měli aktuální přehled o místním dění a byli včas informováni o všem důležitém. Proto také pokračujeme v modernizaci dalších webových stránek a aplikací. Novou podobu získají i weby jednotlivých projektů nebo příspěvkových organizací jako například Centra sociálních služeb Prahy 2,“ přibližuje plány tajemník Úřadu MČ Praha 2 Michal Kopecký

Program „Čistá Dvojka“ radnice Prahy 2 spustila již v roce 2009. Jeho prostřednictvím informuje veřejnost o možnostech zapojení do péče o čistotu veřejného prostranství a podporuje vzdělávání a aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Zájemci z řad veřejnosti naleznou všechny aktuální informace k tématu na jednom místě, a to na speciálním webu http://www.cistadvojka.cz/ nebo v mobilní aplikaci Třídění odpadu na Praze 2, která je volně ke stažení na Google Play i App Store.

Jednotlivé podněty týkající se čistoty a pořádku mohou úřadu občané předávat také emailem infolinka@praha2.cz nebo telefonicky na bezplatné infolince čistoty 800 879 222. 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
webíky uniweb