S granátem se dostavil na policejní služebnu

Muž při vyklízení pozůstalostí nalezl věc, připomínající granát a neváhal ho osobně odevzdat na místním oddělení policie.
Na začátku června se v dopoledních hodinách dostavil na místní oddělení policie Lhotka v Praze 4 muž, který zde chtěl odevzdat nález ručního granátu. Policisté okamžitě zahájili evakuaci celé budovy a zajistili bezpečnost přítomných osob. Na místo se neprodleně dostavil přivolaný policejní pyrotechnik, který provedl řádnou prohlídku věci. Tento následně zjistil, že se jedná o delaborovaný, cvičný ruční granát F1 a nehrozí tak žádné nebezpečí. Daný předmět pyrotechnik zajistil a z místa odvezl k likvidaci.

V případě, kdy naleznete cokoliv připomínající ať už munici či jiné nebezpečné předměty, nesnažte se věc žádným způsobem přemisťovat nebo s ní jinak manipulovat. V těchto situacích se vždy obraťte na linku 158 a pohybujte se v dostatečně bezpečné vzdálenosti od místa nálezu. Ve výše uvedeném případě se sice jednalo o cvičný granát, ale policie eviduje desítky nálezů munice, která je funkční a způsobilá způsobit velké nebezpečí.

kpt. Kristýna Soukupová- 10.6.2024 Související dokumenty Granát MOP Lhotka.jpg
Velikost souboru:4,3 MB / formát JPG


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese