Přehlídka divadelní fotografie vyhlašuje výzvu ke 3. ročníku soutěže

Institut umění – Divadelní ústav vyhlašuje třetí ročník soutěžní Přehlídky divadelní fotografie.


Fotografky a fotografové se mohou hlásit do Studentské, nebo Profesionální kategorie se snímky pořízenými na území České republiky v letech 2020–2022, a to až do 28. února 2023. 

Slavnostní předání cen a prezentace vítězných fotografií se uskuteční v červnu 2023 v době konání Pražského Quadriennale v prostoru kavárny Jatka 78 v Holešovické tržnici. Uděleny budou i zvláštní ceny CZECH PHOTO a FUJI FOTO.

„Divadlo a fotografie. Dvě poměrně běžná slůvka, kterým každý rozumí. Jejich spojením však vznikne něco, co má nepoměrně hlubší význam. Totiž divadelní fotografie. To je pojem, který v sobě skrývá mnoho tajemství i spoustu otázek. Jedna z nejpalčivějších je, kam divadelní fotografie směřuje, jaká bude její podoba v nedaleké budoucnosti. Kdo a k čemu ji bude používat.“ popisuje tento svébytný umělecký obor fotograf Josef Ptáček.

Přehlídka divadelní fotografie je jednou ze snah Institutu umění – Divadelního ústavu o rozšíření povědomí široké veřejnosti o tomto komplexním oboru i jeho obrovském uměleckém i dokumentačním potenciálu. IDU se věnuje výzkumu divadelní fotografie mnoho let; realizuje výstavy a publikoval řadu knih. Významnou platformou prezentace děl tohoto oboru je Virtuální studovna. Ta v současnosti prezentuje přes 470 tisíc snímků. 

Vítězné fotografie letos vybere pětičlenná porota ve složení: Viktor Kronbauer, Jaroslav Prokop, Kamila Polívková, Pavel Drábek a Tomáš Pospěch. Výběr poroty proběhne zcela anonymně a uskuteční se v dubnu 2023.

Podrobnější informace, přihlášky a plné znění výzvy soutěže o nejlepší divadelní fotografii naleznete na stránkách www.divadelnifotografie.cz.

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
I. Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
webíky uniweb