Předseda NSA se zúčastnil setkání národních představitelů sportu

Předseda NSA Ondřej Šebek zastupoval Českou republiku na setkání národních představitelů sportu v návaznosti na úvahy Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o zařazení ruských a běloruských sportovců do kvalifikačního cyklu Letních olympijských her v Paříži v roce 2024.


Setkání svolaného britským ministerstvem zodpovědným za sport se zúčastnili ministři sportu a vrcholní zástupci ze států Evropské unie, Austrálie, Jižní Koreji nebo USA. Cílem bylo prodiskutovat rozhodnutí MOV z 25. ledna, které uvažuje o zařazení ruských a běloruských sportovců do kvalifikace na Olympijské hry v Paříži 2024.

Úvodní slovo pronesl ukrajinský prezident Zelenskyj, který upozornil na nevhodnost účasti ruských a běloruských sportovců na Olympijských hrách v Paříží ve chvíli, kdy ukrajinští sportovci a trenéři umírají na bojištích. Podle ukrajinského prezidenta hrozí, že by Rusko a Bělorusko olympijské hry zneužili pro prosazování své politiky.

Předseda NSA Šebek ve svém příspěvku zmínil přetrvávající podporu Ukrajiny a upozornil na nesouhlas České republiky s účastí Ruska a Běloruska na Olympijských hrách v Paříž.

”Vzhledem k tomu, že ruská agrese nadále probíhá, nevidíme v tuto chvíli důvod k rozvolnění opatření omezujících účast ruských a běloruských sportovců." vysvětlil předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek.

Většina zúčastněných států uvedla, že po dobu trvání ruské agrese na Ukrajině není důvod měnit pozici k účasti ruských a běloruských sportovců a funkcionářů na mezinárodních sportovních soutěžích a odmítla jakoukoliv formu jejich účasti na Letních olympijských hrách v Paříži v roce 2024.

SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
webíky uniweb