Pražské služby představují svozového transformera

Největší metropolitní svozová společnost má nový typ vozu, který umí vysypat podzemní kontejnery i klasické nádoby.

uniweb weby

Pražské služby si od zapojení tohoto vozu slibují vyšší efektivitu při plánování svozů na jednotlivých svozových trasách.

Na první pohled vypadá nový přírůstek ve vozovém parku jako klasický popelářský vůz. Na zádi má namontovaný standardní vyklápěč pro výsyp klasických kontejnerů a popelnic. „Své trumfy nový vůz odhalí až po zmáčknutí několika tlačítek. Vůz totiž disponuje zadní výklopnou stěnou. Ta po otevření vytvoří násypku pro kontejnery a zvony se spodním výsypem,“ říká tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

„Vozidlo je navíc vybaveno lineárním lisem, takže pojme víc odpadu než klasický kontejnerový vůz s hydraulickým ramenem a je vybaveno zadní natáčecí nápravou,“ vyjmenovává další přednosti nového nákladního vozu postaveného na podvozku Mercedes-Benz Actros tiskový mluvčí Pražských služeb.

Aktuálně se v ulicích Prahy nachází 3456 venkovních stanovišť na tříděný odpad, domovních je 2623. Popelnic a kontejnerů na směsný komunální odpad mají Pražané k dispozici 122 000, nádob na tříděný odpad je téměř 24 300. O jejich průběžný svoz se každý den stará více než 100 svozových vozů.

Video nového popelářského vozu najdete tady: https://www.youtube.com/watch?v=0gVaspNYqfs

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Tribute2 Headhunters

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
webíky uniweb