Návštěva autoservisu po zimě je logická. Pomůže vám předcházet zbytečným potížím

Po náročné zimě, kdy je automobil vystaven nízkým teplotám, sněhu a soli na silnicích, je vhodné udělat všechno pro to, aby byl připraven na bezproblémový a bezpečný provoz v nadcházejících jarních měsících. Pro běžného motoristu to znamená návštěvu autoservisu. Proč byste ji letos neměli vynechat ani vy?


Kontrola opotřebení brzd

V zimě se brzdy potýkají s nepříznivými podmínkami v podobě zledovatělého a zasněženého povrchu silnic. Systém se intenzivně namáhá a může se rychleji opotřebovat. Renomovaný servis Škoda Praha Auto Poly podotýká, že jedině včasnou kontrolou lze identifikovat případné problémy a zajistit, že bude vůz připraven na bezpečný provoz.

Kontrola tlaku v pneumatikách

Výrazné teplotní výkyvy mají na tlak v pneumatikách značný vliv. Pokud hodnoty tlaku nejsou optimální, dochází k rychlému opotřebení pneu a zhoršení výkonu auta. V servisu tlak v pneumatikách prověří a v případě potřeby uvedou do pořádku.

Kontrola stavu baterie

V zimě dostává autobaterie auta zabrat, Musí fungovat i při nízkých teplotách, a pokud není v dobrém stavu, ztratí schopnost dobíjení. Správná péče může výrazně prodloužit její životnost – v autoservisu vám prozradí, jestli není nejvyšší čas na výměnu.

Kontrola stavu chladicí kapaliny

Chladicí kapalina slouží k ochlazování motoru a chrání jej proti zamrznutí. Pokud se však její množství a kvalita nekontrolují pravidelně, může dojít k poklesu výkonu, či dokonce poškození motoru. Servisní technik její aktuální stav zkontroluje a doporučit případnou výměnu.

Identifikace problémů, které mohou vést k vyšším nákladům na opravu

Pokud se problémy s autem neidentifikují a neřeší včas, mohou „nabobtnat“ a vést k mnohem větším, a tudíž nákladnějším závadám. Díky pravidelné návštěvě servisu můžete problémům včas předcházet a minimalizovat riziko podstatně vyšších nákladů na údržbu.

Mějte na paměti, že pravidelná údržba vede prodloužení jeho životnosti. Jarní kontrola v autoservisu vám nezabere příliš mnoho času a rozhodně vás nevyjde na majlant. Při „nejhorším“ se dozvíte, že je vaše auto v naprostém pořádku. Za těch pár stokorun však pocit jistoty stojí.

komerční sdělení


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 27.02.2023 10:020 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy