Náměstek Petr Hlaváček řešil se starosty městských částí bytovou situaci v Praze

Ve středu 31. května 2023 se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka, náměstka primátora hl. m. Prahy pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním městě.


„Praha dlouhodobě čelí obrovskému nárůstu poptávky po bydlení a tento trend bude vzhledem k urbanizačním procesům ve větší míře pokračovat i do budoucna. Aktuální tržní ceny bytů jsou už nyní pro řadu občanů nedostupné. Jediným řešením je začít stavět v mnohem větší míře než v předchozích letech. Pracujeme na tom, a proto mimo jiné jednáme se zástupci všech městských částí o výstavbě dostupného bydlení na vhodných městských pozemcích. Moc mě těší, že jsme se setkali s pozitivním ohlasem, podporou a snahou společně tuto výzvu zvládnout. Kromě městské výstavby podporujeme také výstavbu soukromého sektoru, bez které se neobejdeme. Klíčová je pro nás ale spoluúčast na výstavbě infrastruktury občanské vybavenosti,“ říká Petr Hlaváček, náměstek pro strategický a územní rozvoj hl. m. Prahy.
Na setkání, kterého se zúčastnilo více než 30 zástupců pražských městských částí, dále vystoupili Petr Urbánek, ředitel Pražské developerské společnosti, Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a Martin Valovič, starosta městské části Praha 10. Pražská developerská společnost, příspěvková organizace hl. m. Prahy, se věnuje především přípravě dostupného městského bydlení zejména pro preferované profese (zdravotníky, učitele, policisty apod.) a pro křehké skupiny obyvatel (rodiče samoživitele či osaměle žijící seniory). Na svěřených městských pozemcích připravuje tato společnost asi 60 projektů dostupného městského bydlení. Jedním z nich je i bytový dům Vršovická na Praze 10, pro který byla v uplynulém roce vypsána architektonická soutěž. Vítězné studio Kuba & Pilař architekti již připravuje projektovou dokumentaci pro územní a stavební řízení.  Na základě Memoranda o spolupráci mezi městskou částí Praha 10 a hlavním městem je tento projekt dostupného městského nájemního bydlení součástí rozvoje celé lokality, která je v majetku města a ve správě městské části.  


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024