Na úhradu školních potřeb nebo zájmových kroužků přispěje Praha 2

Nadace Dvojka srdcem pomáhá rychle a adresně.

uniweb weby

Se začátkem školního roku nabízí radnice Prahy 2 rodičům pomoc s úhradou školních potřeb nebo zájmových kroužků. Nabídka Nadačního fondu Dvojka srdcem se týká zejména rodičů s nízkými příjmy nebo rodičů samoživitelů. O příspěvek až do výše 3 tisíc korun mohou žádat obyvatelé Prahy 2 nebo rodiče, jejichž dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí.

„Naše dvojkové školy a pedagogové si dokáží poradit téměř se vším. Kromě běžné agendy zvládají na výbornou i krizové a nepředvídatelné situace, za to jim patří kromě mého obrovského obdivu a respektu také velké poděkování. Co však nikdo neovlivníme jsou rostoucí ceny školních potřeb i zájmových kroužků. Abychom zmírnili ekonomické dopady na rodiče s nízkými příjmy a samoživitele, přicházíme nyní s nabídkou jednorázové pomoci,“ říká Jana Černochová, ministryně obrany a radní Prahy 2 pro oblast školství a mládeže.  
„Uvědomujeme si, že v současné době, kdy rostou ceny energií a všechno se zdražuje, může být začátek školního roku pro některé rodiny velice náročný. Těm, kterým jejich příjmy nestačí na pokrytí školních nákladů, nabízíme prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem příspěvek ve výši až 3 tisíce korun. Jsme tak schopni pomoci každému, kdo to potřebuje rychle, adresně, bez zbytečného papírování a navíc zcela anonymně,“ přibližuje pomoc a podporu samoživitelům starostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která má v gesci sociální oblast.

O příspěvek radnice na pořízení školní výbavy nebo úhradu zájmového kroužku si může zažádat každý rodič, který má trvalé bydliště v Praze 2 nebo jehož dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2. Formulář pro vyplnění žádosti a také další informace zájemci naleznou na webových stránkách nadačního fondu www.dvojkasrdcem.cz. Kontaktovat nadační fond mohou i telefonicky na čísle 702 174 085 nebo emailem info@dvojkasrdcem.cz.

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
webíky uniweb