Kia Niro v soutěži Auto roku 2023

KIA se opět probojovala do nejvyššího kola soutěže Evropské auto roku (COTY), tentokráte se zcela novým kompaktním crossoverem Niro.


Panel 58 odborných porotců z 22 zemí pečlivě vyhodnotil 27 modelů, z nichž do užšího výběru vybral pouhých sedm vozů. Vítěz bude slavnostně vyhlášen v pátek 13. ledna 2023 na autosalonu v Bruselu.

Niro kráčí ve šlépějích vysoce úspěšného modelu první generace, jenž odstartoval evropskou modelovou nabídku elektrifikovaných ekologických vozů Kia.

Crossover nabízí trojici elektrifikovaných pohonů – hybridní (HEV), plug-in hybridní (PHEV) a čistě elektrického (BEV). Kia tak napomáhá k tomu, aby elektrifikovanou mobilitu přijalo za svou co nejvíce zákazníků, a to způsobem, který vyhovuje jejich potřebám. Provedení Niro EV nabízí čistě elektrický dojezd 463 km; v případě plug-in hybridu to je 65 km elektrické jízdy, což by mělo spolehlivě pokrýt většinu každodenních potřeb. Prostorný a praktický interiér modelu Niro přináší udržitelné materiály a najdeme zde i nejnovější technologie palubního infotainmentu a konektivity ze současné nabídky Kia.

Komentuje Jason Jeong, prezident společnosti Kia Europe: „Kia je poctěna, že do užšího výběru ročníku 2023 zvolila porota právě Niro. Model Niro, který právě zvítězil v německé soutěži Zlatý volant, opět vystupuje z davu, a my jsme přesvědčeni, že jeho obliba v Evropě i nadále poroste. Pokud by Niro kráčelo ve šlépějích modelu EV6 a soutěž Auto roku 2023 nakonec vyhrálo, byl by to neuvěřitelný úspěch.“

V minulosti se do nejvyššího kola probojoval model Ceed první a třetí generace; modely Stinger a EV6 byly navíc vybrány do užšího výběru.

Niro je klíčovou součástí strategického ‚Plánu S‘ značky Kia, jenž definuje cíle trvalé udržitelnosti včetně plné elektrifikace evropské modelové nabídky osobních vozů do roku 2035. Zcela nové Niro je společně s oceňovaným EV6 stěžejním modelem napomáhajícím urychlit co nejširší přijetí elektrifikovaných vozidel a etablovat značku Kia v pozici leadera této nové éry trvale udržitelné mobility.

Poznámka redakce: pokud plánujete nákup nového vozu a hledáte tip na nejlevnější nová auta v České republice skladem (bez ohledu na značku vozu), pokračujte na stránku Nejlevnější nová auta v ČR.

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
webíky uniweb