Kia a Hyundai představují Město budoucnosti

Skupina Hyundai Motor Group (HMG), do níž patří značky mobility KIA, Hyundai a Genesis, představila na Světovém summitu měst 2022 v Singapuru hlavní model "HMG Smart City".


Touto vizí skupina ukazuje, jak hodlá podporovat moderní města prostřednictvím udržitelných a inteligentních řešení mobility a zároveň oživovat jejich městské komunity. Model bude sloužit jako vodítko pro vývoj těchto řešení.

"Hlavní model “HMG Smart City“ je naší vizí města zaměřeného na člověka, které oživí městské komunity. Naší ambicí je, aby v budoucích chytrých městech lidé žili s přírodou a zároveň využívali moderní technologie. Naše řešení letecké a pozemní mobility nově vymezí hranice měst, smysluplně propojí lidi a oživí města," řekl Youngcho Chi, prezident a ředitel pro inovace společnosti Hyundai Motor Group, v panelové diskusi na Světovém summitu měst. "Budeme i nadále spolupracovat s vládami po celém světě, abychom naši vizi chytrého města uvedli v realitu a zároveň rychle rozvíjeli schopnosti v oblasti budoucích řešení mobility."

V modelu HMG mají města budoucnosti základní voštinovou strukturu a dvě úrovně: nadzemní úroveň orientovanou na lidi a podzemní úroveň orientovanou na funkce. V nadzemní části tvoří centrum města parky, lesy a vodní plochy, které jsou ohraničeny budovami. Tím se zastavěná plocha zmenší na minimum. povrchové vrstvě budovy obklopují přírodu v podobě parků a lesů, které se nacházejí v centru města, čímž se efektivně minimalizuje hrubá plocha zastavěná člověkem.

Okolní zastavěná oblast je rozdělena do tří částí: Oblasti s vysokou, střední a nízkou hustotou obyvatelstva. V blízkosti zeleného centra města je hustota zalidnění nízká. Nachází se zde totiž pouze nízká zástavba, takže lidé z ostatních částí města mají nerušený výhled do přírody. Budovy jsou v jednotlivých sekcích uspořádány podle své funkce. Například pamětihodnosti města se nacházejí v zóně s vysokou hustotou, zatímco bezpečnostní infrastruktura je umístěna v zóně se střední hustotou, což zajišťuje snadný přístup do všech částí.

Veškerá silniční infrastruktura města se nachází v podzemí. Veškeré zboží a služby jsou zde autonomně přepravovány do automatizovaných logistických center v jednotlivých regionech, kde roboti převezmou konečné doručení nebo realizaci.

Lidé budou mezi městy cestovat pomocí pokročilé letecké mobility (AAM). Vzducholodě budou startovat a přistávat na takzvaných mrakodrapech "Hub 2.0", které kombinují obytné a kancelářské prostory se stanicí AAM na vrcholu budovy. "HMG Smart City“ je udržitelné a CO2 neutrální město. Rozsáhlé přírodní oblasti jsou zachovány, v zeleném centru města se nachází vodní nádrž a hlavním zdrojem energie ve městě je vodík. Inteligentní sítí potrubí je dopravována do generátorů palivových článků, které zásobují budovy energií.

Od oznámení své vize města budoucnosti na veletrhu CES v Las Vegas v roce 2020 se společnost Hyundai Motor Group intenzivně věnuje vývoji řešení inteligentní mobility.

Skupina představila průkopnická elektrická vozidla, jako je Kia EV6, evropské auto roku 2022, a Hyundai Ioniq 5, světové auto roku 2022, a oznámila plány na výrobu účelových vozidel (PBV) a robotických náprav. Motional, společný podnik skupiny HMG pro technologie autonomního řízení, v současné době vyvíjí robotickou osu, která má být uvedena na trh v roce 2023. A společnost Supernal, dceřiná společnost skupiny AAM, nedávno představila koncept kabiny letounu eVTOL (elektrický letoun s vertikálním vzletem a přistáním). Malý elektrický letoun, který může vzlétat a přistávat vertikálně a sloužit jako aerotaxi, je v současné době ve vývoji a jeho uvedení do provozu se očekává v roce 2028.

HMG také úzce spolupracuje s vládami po celém světě na tom, aby se města stala chytřejšími. Skupina například podepsala s vládní agenturou JTC v Singapuru memorandum o porozumění týkající se projektu modelování dopravy s cílem zlepšit efektivitu logistiky prostřednictvím autonomního řízení, elektromobility, umělé inteligence a Big Data.

Poznámka redakce: pokud plánujete nákup nového vozu a hledáte tip na nejlevnější nová auta v České republice skladem (bez ohledu na značku vozu), pokračujte na stránku Nejlevnější nová auta v ČR.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese