Český film režiséra Petra Václava Il Boemo je v hlavní soutěži v San Sebastianu

Letošní jízda českých filmů na významných mezinárodních festivalech pokračuje.


Po Benátkách nebo Locarnu vybral český film do soutěže také festival v San Sebastianu. Je jím Il Boemo režiséra Petra Václava, který zde bude mít světovou premiéru v hlavní soutěži. Po Nabarveném ptáčeti Václava Marhoula jde za poslední období o druhý český film, který bude naši kinematografii zastupovat v hlavní soutěži takto prestižního festivalu. 

Nový film režiséra Petra Václava pojednává o životě a tvorbě hudebního skladatele Josefa Myslivečka. Zaměřuje se zejména na jeho kariéru v Itálii. Do hlavní role režisér obsadil českého herce a hudebníka Vojtěcha Dyka. Producentem filmu je Jan Macola z Mimesis Film. Státní fond kinematografie podpořil film ve výzvách na vývoj a výrobu celkovou částkou 23,7 mil. Kč. Film se natáčel na autentických italských i českých lokacích, v Benátkách, Římě, Janově, Neapoli, na Sicílii, v pražském Stavovském divadle, v brněnském Mahenově divadle, v klášterech v Plasích a Doksanech a na zámcích Jaroměřice nad Rokytnou a Bučovice. Film byl podpořen i ze systému filmových pobídek. 

Osud a kariér nejslavnějšího českého hudebního skladatele 18. století zajímaly režiséra Petra Václava již v minulosti. V roce 2015 natočil dokument Zpověď zapomenutého, založený na knize amerického muzikologa Daniela Freemana, která se jmenuje Josef Mysliveček "Il Boemo". V roce 2014 natočil Petr Václav film Cesta ven, který dostal celkem 7 Českých lvů, včetně ceny za nejlepší film, režii a scénář a světovou premiéru měl na MMF v Cannes v sekci ACID. 

Il Boemo

Česká republika, Itálie, Slovensko 2022 / 140 min

Režie a scénář: Petr Václav

Producent: Jan Macola – Mimesis Film

Koproducenti: Marco Alessi – Dugong Films (IT), Marek Urban – sentimentalfilm (SK), Czech television – TPS K. Ondřejkové (CZ), Libor Winkler (CZ), Magiclab (CZ), Daniel Bergmann (CZ), Jan Menclík (CZ) 

Sekce: Competition - hlavní soutěž

Podpora SFKMG: vývoj a výroba 23,7 mil. Kč

Podpora SFKMG ze systému filmových pobídek: alokace 7 338 765 Kč


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 04.08.2022 09:40
0 +
 

Hlavní zprávy