Ceny Františka Filipovského znají své letošní držitele

Po osmadvacáté byly v Přelouči rozdány dabingové ceny Františka Filipovského.

uniweb weby

Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu, kterou uděluje Herecká asociace, získali a do dabingové síně slávy vstoupili Jana Preissová, Viktor Preiss, Jan Kanyza a Pavel Soukup.

Cenu Františka Filipovského za nejlepší herecké výkony v dabingu získali Vendula Příhodová a Marek Holý.

Cenu Františka Filipovského za dlouhodobou mimořádnou dabingovou tvorbu, kterou uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, získali v letošním roce Karolina Průšová za celoživotní mistrovství v oboru režie dabingu a Jindřich Matušek za celoživotní mistrovství v oboru dabingový mistr zvuku.

Porota v letošním 28. ročníku hodnotila 98 návrhů ze 46 přihlášených snímků.

Udělena byla i další ocenění. Zvláštní cenu poroty za dětský herecký výkon v dabingu do 15 let věku dítěte nazvaná Kouzelný prsten si letos odnesla Stella Herfortová za roli Mary ve filmu Tajemná zahrada v režii Aleše Zbořila. Cenu Františka Filipovského za zvuk dabingu získal snímek Síla psa a zvukař Roman Čadek. Za překlad a úpravu dabovaného audiovizuálního díla byli oceněni za seriál Útok v Salisbury za překlad Veronika Kvapilová a za dialogy Pavlína Vojtová.

V Přelouči se udělovaly i další medaile. Cenu Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla vyhrál snímek Síla psa v režii Ladislava K. J. Nováka a cenu za dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované a dětské tvorby letos vyhrál film Mimi šéf 2: Rodinný podnik a režisér snímku Jiří Kvasnička. Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování TV seriálu získal seriál Zavolejte porodní sestřičky v režii Martina Veldy.

Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, udělují od roku 1995.

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Komorní sólisté ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
webíky uniweb