ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Nová pohodová stezka podél Vltavy láká rodiny a cyklisty

Projekt výstavby přírodní stezky podél Vltavy v Praze postupuje. Stezka o délce 1,15 km a šířce 2,5 m bude sloužit pro rekreaci a má přiblížit obyvatelům krásy řeky. Povrch bude tvořen z mlatu s lávkami chránícími kořeny stromů.

0

Včera Jiří Padevěd

Mladý vzácný druh sovy se vrací do Zoo Praha

V ZOO Praha se narodilo mládě ketupy Pelové, jednoho z největších žijících druhů sov. Přestože bylo mládě vyhozeno z hnízda, chovatelé jej zachránili a pečlivě sledovali jeho vývoj. Po úspěšném odchovu bylo mládě navráceno do voliéry, kde ho návštěvníci mohou obdivovat.

0

Včera Ester Vohradská

Na Vltavě bude bezpečněji. Policie ČR zmodernizovala stání pro služební plavidla

Pražské poříční oddělení Policie ČR má nově upravená stání pro služební plavidla. Významně tím bude zlepšena akceschopnost Policie ČR na Vltavě i celého Integrovaného záchranného systému. Nové plovoucí garáže na Veslařském ostrově v Praze umožňují bezpečné stání pro pět lodí a přístup k nim za každého počasí.

0

Před 2 dny MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Praha si připomene 100. výročí úmrtí Franze Kafky

Praha připomíná sté výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky. Iniciativa nabízí bohatý program s výstavami, inscenacemi či projíždějící "kafkovskou tramvají" ozdobenou ilustracemi české ilustrátorky Simony Lore. Kampaň k výročí vyjde na 1 milion korun.

0

Před 2 dny Rebeka Schmidt

Stomatologická centra v Praze: jaké nabízejí služby a jaké mají ceny?

V dnešní uspěchané době je péče o zdraví našich zubů často opomíjena, přestože má zásadní vliv na celkovou kvalitu života. Stomatologická centra v Praze přinášejí do tohoto segmentu zdravotní péče nový rozměr, poskytující komplexní služby od preventivních prohlídek až po pokročilé zákroky.

10

Před 2 dny Mediální skupina Region24

Nová základní škola pro 800 dětí s hřištěm na střeše

Radnice Prahy 8 jedná s Igloo Architekti o projektu nové základní školy na Rohanském ostrově, poté co neuspěla jednání s původním vítězem AXXI. Nesmí stát více než 970 milionů Kč a bude mít kapacitu 800 žáků.

0

Před 2 dny Jiří Padevěd

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

0

Před 3 dny Miroslav Pucholt

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

0

Před 3 dny Lenka Hubingerová

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

0

Před 3 dny Lenka Hubingerová

Praha získá areál Orionka od DPP

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila výkup pozemků a staveb v areálu Orionka od Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Po schválení zastupitelstvem tak město získá bývalou vozovnu tramvají a trolejbusů, která svému původnímu účelu neslouží od poloviny 50. let 20. století. Praha zde plánuje vybudovat kulturně – komunitní centrum Orionka. Kupní cena areálu stanovena znaleckým posudkem činí 189 821 000 korun bez DPH.

0

Před 3 dny MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Klimatický plán Prahy zachraňuje krajinu a bojuje proti suchu

Praha vypsala soutěž na pronájem 211 hektarů zemědělských pozemků pod podmínkou ekologického hospodaření a dodržování Klimatického plánu hlavního města. Cílem je péče o krajinu, střídání plodin a podpora udržitelného zemědělství.

0

Před 3 dny Jiří Padevěd

V pilotním provozu bude možné už od poloviny dubna prokazovat totožnost v rámci aplikace eDoklady na vybraných místech po Praze

Hlavní město umožní veřejnosti prokazovat svoji totožnost v rámci aplikace eDoklady na různých místech v metropoli už od 15. dubna 2024. V pilotním provozu bude tato možnost dostupná na všech pracovištích registru řidičů, registru vozidel a na pracovištích vyřizujících dopravní přestupky nebo na dvou místech oddělení služeb veřejnosti na Nové radnici a ve Škodově paláci.

0

Před 4 dny MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Bulovka přijme další opatření kvůli tragické záměně

Michal Zikán, přednosta gynekologie z Bulovky, komentoval záměnu pacientek a ztrátu dítěte v 16. týdnu těhotenství. Ředitel nemocnice uvedl, že dva zaměstnanci zaváhali.

0

Před 4 dny Lenka Hubingerová

Změna parkovacích tarifů na letišti

Pražské letiště zpoplatní parkování nad 15 minut a zavede nové technologie pro snadnější platbu přímo na výjezdových stojanech od května 2024. Tyto změny by měly ovlivnit řidiče, jelikož 75% lidí cestuje na letiště autem.

0

Před 5 dny Adam Wágner
The Loop Jazz Club