Praha v roce 2025 poprvé od roku 2005 zaznamenala přirozený úbytek obyvatel, kdy počet zemřelých převýšil narozené. Celkový počet obyvatel však nadále rostl díky stěhování, které zůstává hlavním faktorem populačního vývoje metropole.
Celý článekŠlechtova restaurace ve Stromovce je po více než deseti letech rekonstrukce stále nedokončená. Zkolaudovaná je pouze část objektu, chybí interiéry, kolonáda i sanace svahu a dokončení druhé etapy si vyžádá další investice.
Celý článekPsychiatrická nemocnice Bohnice jako první v České republice zřídila paliativní tým zaměřený na pacienty s vážnými duševními onemocněními. Od ledna 2026 se multidisciplinární tým stará přibližně o dvanáct pacientů a jejich blízké a zaměřuje se na podporu kvality života a komplexní péči.
Celý článekNedávná nehoda cyklisty a chodkyně v Žižkovském tunelu znovu upozornila na potřebu bezpečnějšího pohybu v tomto frekventovaném místě. Praha 3 plánuje zpřesnit pravidla, posílit značení a jednat s Technickou správou komunikací o dalších opatřeních.
Celý článekKomplex známý jako Pragerovy kostky u Emauz projde rozsáhlou rekonstrukcí v hodnotě přibližně 1,4 miliardy korun. Oprava zahrne nosné konstrukce, fasády i technologické vybavení, sníží energetickou náročnost a rozšíří prostory pro veřejnost. V areálu sídlí Institut plánování a rozvoje Prahy a CAMP.
Celý článekPraha dokončila odkup pozemků od Českých drah, čímž odstranila jednu z posledních překážek pro vznik tramvajové trati Olšanská–Habrová. Projekt dlouhý téměř dva kilometry má šesti zastávkami začít vznikat v roce 2027 a počítá se i s využitím evropských prostředků.
Celý článekPraha dokončila napojení Dolních Počernic a Běchovic na Ústřední čistírnu odpadních vod na Císařském ostrově. Projekt za přibližně 158 milionů korun vznikal více než dva a půl roku a nahradil kapacitně nedostatečnou pobočnou čistírnu. Přesměrování odpadních vod má přispět ke snížení zátěže Počernického rybníka a součástí stavby je také nová pěší a cyklistická trasa.
Celý článekV Praze začala jezdit testovací trolejbusová linka 52 z Na Knížecí do Jinonic. Dopravní podnik vypravuje denně jeden spoj určený pro zkoušky a školení řidičů. Na trase se postupně objeví vozy Škoda 36Tr i další typy, linka má v nejbližších týdnech nahradit autobus 137.
Celý článekNa dálnici D10 ve směru na Prahu mezi Starou Boleslaví a Svémyslicemi probíhá rekonstrukce zhruba 6,2 kilometru dlouhého úseku. Provoz je veden ve dvou zúžených pruzích a maximální povolená rychlost je snížena na 80 km/h. Součástí prací je obnova asfaltových vrstev, svodidel i odvodnění, dokončení je plánováno na červenec 2026 při celkových nákladech 174,39 milionu korun.
Celý článekVelikonoční trhy v Praze přitahují na přelomu března a dubna velké množství návštěvníků. Zatímco v centru města panuje rušná atmosféra a ceny občerstvení jsou vyšší, menší trhy mimo hlavní turistické lokality nabízejí klidnější prostředí i příznivější ceny.
Celý článekNové dětské hřiště na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze vyvolalo mezi rodiči diskusi o jeho provedení. Zaznívají různé pohledy na použité materiály i vybavení, zatímco městská část plánuje další úpravy a připomíná širší kontext rekonstrukce.
Celý článekPražská MHD projde během Velikonoc od 3. do 6. dubna 2026 výraznými změnami. Metro C nebude jezdit mezi Pražského povstání a Chodovem, dopravu zajistí náhradní autobusy a upraveny budou i tramvajové linky a jízdní řády.
Celý článekV Brdech pokračuje ústup kůrovce. Vojenské lesy a statky hlásí pokles kůrovcového dřeva z 18?300 m3 v roce 2024 na 7?100 m3 v roce 2025. Kontroly, lapáky i satelitní monitoring zůstávají v provozu a zároveň probíhá přestavba smrkových monokultur na odolnější smíšené lesy v rámci projektu LIFE Adapt Brdy.
Celý článekVojenské letiště v Čáslavi projde od dubna 2026 největší modernizací za desítky let. Armáda dočasně přesune provoz stíhacích letounů do Pardubic a Náměště nad Oslavou, aby mohla proběhnout kompletní obnova ranveje a výstavba nového zázemí pro budoucí provoz letounů F-35. Obce v okolí sledují dopravní situaci i možné změny hlukové zátěže.
Celý článekLetiště Praha od konce března do poloviny srpna 2026 uzavřelo hlavní ranvej 06/24. Letecký provoz se přesouvá na vedlejší dráhu, což se projeví změnou letových tras nad Prahou i částí Středočeského kraje.
Celý článek