V metropoli mají pro rok 2023 nejlepší webové stránky Praha 12 a Praha-Kolovraty. Budou usilovat o vítězství v soutěži Zlatý erb

Ceny vítězům jubilejního 25. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2023 o nejlepší webové stránky obcí byly ve středu 19. dubna 2023 předány radním hl. m. Prahy Antonínem Klecandou na slavnostním ceremoniálu v Rezidenci primátora hl. m. Prahy. V kategorii nejlepších webových stránek městských částí Praha 1 až 22 zvítězila Praha 12. V kategorii nejlepších webových stránek ostatních městských částí zvítězila Praha-Kolovraty. Utkají se tak o vítězství v celostátním kole.

V rámci soutěže Zlatý erb 2023 se v krajském kole nejlépe umístila se svými webovými stránkami Praha 12. Cenu za druhé místo si převzali zástupci Prahy 16 a na třetím místě skončila Praha 3. Do soutěže se přihlásilo také šest městských částí se samostatnou působností, ze kterých nakonec zvítězila Praha-Kolovraty, druhé místo obsadila Praha-Dolní Počernice, na třetím místě pak skončila Praha-Satalice. Detaily naleznete na stránkách Zlatého erbu. „Internetové stránky městských částí jsou stále kvalitnější, spolu s tím stoupá i kvalita stránek Portál Pražana. Za velmi užitečnou považuji službu webové rezervace termínu při změně anebo výměně řidičského průkazu,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu a volného času Antonín Klecanda. Do celostátního kola tedy postupují Praha 12 a Praha–Kolovraty. Diplomy a ceny předal zástupcům městských částí Antonín Klecanda, radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu a volného času, dále pak ředitel odboru informatických činností Jiří Károly, Tomáš Renčín, předseda spolku Český zavináč, a zástupce hlavního partnera soutěže David Roháček. Vítězové celostátního kola soutěže budou vyhlášeni na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě dne 16. května 2023 v Hradci Králové. Nejlepší webové stránky obce s rozšířenou působností (ORP): Praha 12 Praha 16 Praha 3 Nejlepší webové stránky obce, která není ORP: Praha-Kolovraty Praha-Dolní Počernice Praha-Satalice Cena poroty „Skokan roku“: Praha – Štěrboholy