ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Co je LMS: Vše, co potřebujete vědět o systémech pro správu výuky

V dnešní digitální éře se technologie stávají neoddělitelnou součástí vzdělávání. Jedním z nejvýznamnějších revolučních nástrojů, jakým se učíme a učíme druhé, je systém LMS – Learning Management System (Systém pro správu výuky). Tento software umožňuje vzdělávacím institucím a organizacím efektivně řídit, poskytovat a sledovat online výuku. LMS přináší mnoho výhod jak pro pedagogy, tak pro studenty, čímž zlepšuje celkový vzdělávací proces.

0

Před 3 dny Mediální skupina Region24

Ledové osvěžení pro zvířata ve vedrech v zoo Praha

Zoo Praha během letních měsíců zajišťuje dovoz ledu pro zvířata díky společnosti Bidfood. Led nejen ochlazuje, ale i obohacuje život zvířat. Během horkých dnů zoo sleduje teploty, aby zajistila dostatečné zásoby ledu. Na sociálních sítích sdílí aktuální informace a ukazuje, jak si zvířata led užívají.

0

Před 4 dny Jiřina Suchorová

Tramvaje na Václaváku - realizace začala!

Tramvajové tratě na Václavském náměstí se stávají realitou. Horní část náměstí již od června získává nové koleje a plánování zahrnuje rozšíření i do spodní části náměstí.

0

Před 5 dny Rebeka Schmidt

Konec rekonstrukce Barrandovského mostu do konce listopadu 2024

Rekonstrukce Barrandovského mostu má být dokončena do konce listopadu. Opravy byly zpožděny kvůli špatnému stavu severní části mostu a horší kvalitě použitých materiálů.

0

Před 6 dny Jiří Padevěd

Florenc slaví 50 let metra unikátními nástěnnými malbami

Oslava 50. výročí pražského metra přinesla stanici Florenc dvě nástěnné malby od umělců Michala Škapy a Matěje Olmera. Tyto díla, vytvořená během nočních směn, vnímají metro jako „bránu do města“.

4

Před týdnem Michaela Prokopová

Japonský speciál v Riegrových sadech: Pokémonová mánie pokračuje!

Přijďte na Pokémonový speciál v Riegrových sadech a objevte svět japonských a anglických Pokémon karet!

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Spory o dejvickou nádražní restauraci. Veřejnost se postavila za zachování

Spor mezi Správou železnic (SŽ) a provozovatelem dejvické „nádrážky“ trvá několik let kvůli zvýšení nájmu, což vyvolalo podporu veřejnosti a petici.

0

Před týdnem Adam Wágner

Pocta lidskému tělu - krajina krásy, živosti a křehkosti

Pohybově vizuální báseň oslavuje lidské tělo jako krajinu plnou krásy, křehkosti a odlišností. Tři generace umělců spojují divadlo, tanec, akrobacii a film, aby zkoumaly dialog mezi stářím a mládím.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Jedinečný víkend s lachtany v zoo

Tento víkend zoologická zahrada nabídne jedinečný program zaměřený na lachtany. Od 10:00 slavnostní předání ledového dárku, ve 13:30 ukázka tréninku lachtanů a od 10:00 do 16:00 herní a informační stanoviště.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Průvod obřích loutek rozzáří centrum Prahy

Praha se připravuje na unikátní událost – průvod obřích loutek, který projde centrem města jako součást divadelního festivalu Za dveřmi.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Reflexní štítky na přejezdech zvýší bezpečnost

Správa železnic (SŽ) modernizuje identifikační štítky na železničních přejezdech pro zvýšení viditelnosti a bezpečnosti. Pilotní projekt zahrnuje reflexní štítky na 15 přejezdech ve Středočeském kraji, testovaný také na Plzeňsku a Karlovarsku.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Pražské muzeum láká novým logem inspirovaným gryfy

Pražské muzeum představilo nové logo, které má reflektovat jedinečnost a přitáhnout mladší návštěvníky i rodiny. Logo inspirované gryfy z fasády hlavní budovy bude použito různorodě.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Kontroverzní rozhledna v Malešickém parku rozděluje obyvatele

Plánovaná rozhledna v Malešickém parku oživuje kontroverze. Starosta Praha 10 Martin Valovič považuje stavbu za završení revitalizace parku.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Bránu gigantů na Hradě zavřou na 7 týdnů kvůli rekonstrukci

Brána gigantů na Pražském hradě se uzavře kvůli výměně bezpečnostních sloupků, což potrvá sedm týdnů do srpna. Rekonstrukce zahrnuje i archeologické průzkumy.

0

Před týdnem Jiří Padevěd
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024